29.09.2021 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Zonguldak Ve Çevresinde Maden Makinaları İle İlgili “ÇELİK KÜMELENME PROJESİ”

Zonguldak valiliğinin öncülüğünde bölgemizde “Çelik Kümelenmesi”ile ilgili bir Alt yapı çalışmalarının başlatıldığı bilinmektedir.

Çelik Kümelenmesi çok önemli ve en büyük eksiğimiz olan bir Sektörel branştır, bahsedilen Konu coğrafi bölgemizde kararlılıkla ivedilikle yapılması gereken yerli yabancı yatırımcıların katılımı ile Demir-Çelik sektörü ve bu sektör ile bağlantılı alanlarda firmaların ve destekleyici kurumlar başta Valilik, TSO ,TTK, Meslek Eğitim kurumları,Esnaf odaları ve Üniversite gibi kurumların ortak akıl ile belirledikleri hedeflere ulaşmak için örgütlü Eğitim içerikli geniş kapsamlı bir faaliyet olması yönünden verimli bir Projedir.
Bu konuda Çalışma ve organizasyon ekibinde görevlendirilen Zonguldak taki Eğitim merkezi MEKSA müdürü Soner Aksakal Avrupa Zonguldaklılar Derneği‘ne gönderdiği Bilgi paylaşımında şu bilgilere yer vermektedir.

” Sayın valimizin öncülüğünde başlatılan Zonguldak maden makinaları kümelenme çalışmaları kapsamında,Zonguldak maden makinaları imalatçıları derneği MAKZON kuruldu.


Amaç ilimizi maden makinaları imalatında marka şehir yapmak,bir kooperatif kuruldu içinde Teknopark ve İŞGEM olan Sanayi sitesi çalışmaları başlatıldığını,yurt dışından gelecek firmalara her türlü yardım Zonguldak valiliği tarafından yapılacağını,Zonguldak BEÜ tarafından araştırma geliştirme (ARGE )merkezi çalışmaları başlatıldığını,
TTK’nın yarı mekanize ile üretime başladığını,bununla ilgili sertifikasyon çalışması bitmek üzere imalat için Dernek ile beraber çalışılacağını belirtmiştir .

Yurt dışındaki Marka üretici firmalarla işbirliği kapsamında görüşmelerin yapılacağını bu konuda iki bölgeyi bir araya getirmek için bizlerden de katkı talebinde bulunulmuştur.
Avrupa da çeyrek asırdır iki Bölge halkı için faaliyetlerini sürdüren Avrupa Zonguldaklılar Derneği camiasına üstümüze düşen görev gereği konuyla ilgili çevremizde bir araştırma yaparak sektörün en iyilerinin kapısını çaldık.

Almanya da faaliyet gösteren bu sektörde önemli büyük İmalatçılardan olan,1920 yılından bu yana Maden sektörüne her çeşit Makina üreten 60 personelin çalıştığı Halbach – Braun firmasının Yönetim kurulu başkanı Eberhard Braun ve Genelmüdür Friedrich Braun ‘u Şirkette çalışan Zonguldak ‘lı Mekanik montaj Ustası Ali Sarı ve Teknik danışman Onur Sarı‘nın girişimleriyle bir görüşme yapıldı,üretim tesisleri gezildi, şirketin Karaelmas bölgesinde yatırım konusu ele alındı,bu bağlamda iki Bölge arasında konuyla ilgili yetkililer arası 15.11.2019 bir masa etrafında ön görüşme toplantısı düzenlenebilineceği kararlaştırldı,bu konuda Zonguldak valiliği ile TSO yönetimine ve çalışma gurubuna iletilmiştir.

Halbach Braun ürünleri yaratıcı ve sürekli yenilenen teknolojileri ile yer altı madenciliğinde özellikle tercih edilmektedir. Yüksek kaliteli ve güvenilir zincirli konveyörleri, olukları ve kırıcıları, dünya madencilik sektöründe firmanın bilinen ve özellikle tercih edilen bir konuma gelmesini sağlamıştır. Madencilik ve hammadde sektörlerine hizmet veren H&B tüm dünyada kendini kanıtlamıştır. Bugün Rusya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, İngiltere, Çin, Türkiye ve Fransa daki partnerleri ile tüm dünyaya EN ISO 9001:2000 kalite standardı ile hizmet vermektedir.

H&B ürünleri özellikle kömür ve tuz madenlerinde tercih edilmektedir. Başta Rusya ve Çin olmak üzere dünyada 21 ülkede ürünlerimiz güvenle kullanılmaktadır. Sertifikalı alt bayi ve partnerleri ile tüm dünyada müşterilerimize satış sonrası uzun süreli destek vermektedir. Alanlarında uzman mühendisleri ile ihtiyaçlara özel çözümler sunmaktadır.

Ürünlerinden birkaç örnek:

1.KIRICI– Halbach & Braun, kireçtaşı, alçıtaşı, tuz ve kömür gibi maden ve benzeri maddeler için kırma tesisleri ve bunker konveyörleri kurmaktadır.

2.SİMETRİK OLUK- Konveyör Sistemleri Simetrik oluk, H&B firmasının patentli en yeni ürünüdür. Üst ve alt kısmı ayrı ayrı kullanılarak ekstra çalışma ömrü sağlar. 

3.KONVEYÖR SİSTEMLERİ–  Konveyör Zincir ve Paletleri Zincir Kolu Hız Motorlar.

4. ŞANZIMANLAR- Zincirli Konveyör Şanzımanları HB-KPL-115 Dünyanın en güçlü AFC Şanzımanı .

5.KÖMÜR SABANLARI. Halbach & Braun un SP kılıç tip sabanı çok alçak ayaklarda yüksek verimli kömür madenciliğini mümkün kılmak amacıyla geliştirilmiştir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.