22.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Başkana THY’den Davet

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak , Zonguldak  Saltukova’da bulunan Havaalanının yurt içi seferlere başlaması konusunda Ankara’da lobi çalışmalarında bulundu. Devrek TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Civak, Zonguldak Platformu Sözcüsü ve Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sav, işadamı Bünyamin Altundal’ın da katıldığı ziyaretlerde yurt içi seferlerinin yaklaşık 2 milyon kişiyi ilgilendirdiği, sadece Zonguldak değil Bartın ve Karabük insanının da bu hizmetten faydalanacağına vurgu yapıldı.

TBMM eski Başkanlarından Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü ile Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar,Ünal Demirtaş ve Faruk Çaturoğlu ile birebir görüşen heyet, meclis dışında oldukları için görüşemedikleri Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ve Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu’dan da destek istedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın da söz verdiklerini hatırlatan heyet sorunun tek bir il değil, bölge ve Avrupa başta olmak üzere gurbetteki yaklaşık 2 milyon insanın sorunu ve isteği olduğunu vurguladı. Daha önceki seferlerin Anadolu yakasından başlamasına rağmen Avrupa’daki Zonguldak, Bartın ve Karabüklü gurbetçilerin uçağı kullandığına dikkat çeken Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Avrupa’da yaşayan yaklaşık 700 bin gurbetçinin 350 bininin bulundukları şehirden İstanbul’a uçakla geldiklerini İstanbul’dan Zonguldak’a ise otobüs veya kiralık araçla gelebildiklerini, bunun da tam bir eziyet olduğunu söyledi. Başkan Karakulak, İstanbul Atatürk Havaalanından Trabzon, İzmir ve Antalya’ya giden uçaklardan birinin Zonguldak’a uğraması durumunda İstanbul-Zonguldak hattını doldurma garantisi verdi.

Başkan Karakulak, “Gurbetçilerin en büyük ve tek büyük sorunu bölgemize ulaşımdır. 2 yıldır gerek bakanlığa gerek ise il başkanlığına defalarca girişimde bulunduk. Ama Başbakanın Zonguldak ziyaretinde somut bir açıklama olmadı. Gurbette herkes şokta. Benzer sıkıntılar olmasa da Almanya’da iletimize, sıkıntılarımıza aniden cevap verilmektedir.

Bölgesel sorun olan Zonguldak Havalimanı başta olmak üzere Alaplı- Ereğli -Devrek -Çaycuma Karayolu, Zonguldakspor için Stadyum sıkıntısı gibi sorunların çözümüne yönelik somut adımların atılmasını Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin başta olmak üzere bölge Milletvekilleri ile istişare ettik. Amaç asla Resim çektirip boy göstermek değil. 3 yıl önce başlattığımız bu mücadelenin karşılığı neticesiz kalmamalı. Avrupa’dan kalkıp cebimizden masraflarla git-gel bu işin sonu yok. Bölge halkının bu konuda sabrı tükenmiştir, bizlere güven kalmadığı gibi siyasete de güven kaybı büyümeye başladı. Bu iş bu sefer kesin çözümle sonuçlanması gerekir. Ben çok çok baskı altındayım ve kurum olarak camia adına suskunluğumun sonuna geldim. Rica etmiyorum artık talep edip bu işin çözülmesini bekliyoruz” dedi.


Ankara’daki görüşmeler hakkında bilgi veren Başkan Karakulak, “Sayın Ulupınar bu görüşmeler esnasında Ulaştırma Bakanlığından randevu talebinde bulunurken diğer Bölge Milletvekillerimizden de görüşmeler esnasında aynı talepte bulunduk.
Ulaştırma Bakanlığında yapılan görüşmenin ardından, THY sayın Karakulak ve ekibine bu akşam için İstanbuldaki genel merkezinde randevu vermiştir.
Gelişmeleri heyecanla bekliyoruz…..

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.