03.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

THY’den yüzde 20 indirimi

Türk Hava Yolları (THY) Frankfurt Müdürü Mehmet Akalın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçimler öncesinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde yaptığı konuşmada THY ile iki kişiden dokuz kişiye kadar aynı soyadını taşıyan aile mensuplarının seyahat etmesi durumunda yüzde 20 indirim kampanyası müjdesinin 1 Kasım’da uygulanmaya başladığını söyledi.

thyFrankfurt Müdürü Mehmet Akalın, THY’nin Frankfurt’taki faaliyetlerine ve hedeflerine ilişkin soruları yanıtladı. THY’nin Frankfurt’tan İstanbul Atatürk Havalimanı’na günde 4, Sabiha Gökçen Havalimanı’na haftada 9 ve Ankara’ya da haftada 3 sefer icra ettiklerini ifade eden Akalın, THY olarak Frankfurt’tan daha fazla sayıda sefer icra etmek için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

THY olarak Hem İstanbul’a hem Türkiye’ye daha fazla turist taşımak ve daha fazla iş bağlantısı üretmek üzere yolcuları taşımayı amaçladıklarını aktaran Akalın, “Sadece İstanbul ve Türkiye değil, doğru yönlü trafiğimizin olduğu, örneğin Almanya’dan ya da Frankfurt’tan Afrika noktalarına, Orta Doğu’ya, Uzak Doğu’ya hatta Avrupa’nın doğusuna daha fazla sayıda bağlantı üretmeyi hedefliyoruz” dedi.

THY Frankfurt Müdürü Akalın, geçen yılın ocak-eylül döneminde 41,4 milyon olan toplam yolcu sayısının, 2015 yılının aynı döneminde 46,5 milyona ulaştığını hatırlatarak, yolcu sayısında Frankfurt’taki uçuşlarda da arttığına dikkati çekti.

Frankfurt Havalimanı’nın da Avrupa’nın en büyük merkezlerinden olduğunu anımsatan Akalın, “İstanbul’u THY olarak Avrupa’nın en önemli, en verimli merkezi şeklinde konumlandırmak peşindeyiz. Bunu da Yeni Havalimanı’yla gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz. Bunun bize çok büyük faydaları olacak. Yeni Havalimanı Projesi’ni sabırsızlıkla bekliyoruz. Yeni Havalimanı bize olduğu kadar diğer taşımacılara da yeni fırsatlar oluşturacak” diye konuştu.

Akalın, Türkiye ekonomisindeki pozitif gelişmelerin, THY’nin büyümesini de etkilediğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, burada gerek Türk iş adamları gerekse yabancı iş adamları için bir köprü vazifesi görüyoruz. Henüz uçuş gerçekleştirmediğimiz noktalara baktığınızda, o noktalara uçuş başlattıktan sonraki ekonomik verilerinde de hem ithalat hem ihracat anlamında inanılmaz değişim yaşandığını görürsünüz. Türk ekonomisi için de ihracat en önemli kalemlerden bir tanesi. THY de yaptığı iş itibarıyla en büyük ihracatçılardan… Zira merkezimizin Türkiye’de bulunması ve satışlarımızın önemli kısmının yurt dışı merkezli olması nedeniyle kazandığımız geliri Türkiye’ye taşıyoruz. Bu bir bakıma ihracat anlamına da geliyor.”

Kaynak: Sabah

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.