03.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

AMACINA ULAŞAN BERLİN ZİYARETİ

Amacına ulaşan Berlin programı 26./ 27. ve 28 Nisan 2024 tarihlerinde Berlin’de gerçekleşen bir dizi görüşmeler çerçevesinde gerçekleşti.

•Türkiye/Almanya arasında Vize Sorunları

•Türk Alman Ticaret Odası Etkinliği

– Alm.Kalifiye İş Gücü İhtiyacı

– Almanya’da Türkçe Medya

Şimdiden bu organizasyonda emeği geçen bizleri ağırlayan Adil Gökdemir (BERLİNER GbmH) başta olmak üzere iş insanları Refik Akyüz ve Secaettin Gündoğdu‘ya şükranlarımızı sunuyoruz.

Ayrıca bizleri yalnız bırakmayan iş insanı Ramazan Dermenci ve Osman Haznedaroğlu beye teşekkür ediyoruz.

Almanya ve Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren Türkiye kökenli sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yeri olan Avrupa Zonguldaklılar Derneği ve Türk Toplumu adına yukarıdaki Türk Toplumunu ilgilendiren sorunlarımızın çözümü için katılmış olduğumuz bu üç günlük ziyaret programı kapsamında verimli ve faydalı görüşmeler yapılmıştır.

KİMLERLE GÖRÜŞÜLDÜ

T.C.Ekonomi Bakanı Ömer Bolat,
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu, Alman Ticaret Odası başkanı Peter Adrian, T.C.Berlin Büyükelçisi Başar Şen TDİHK başkanı Rolf Königs ve Türk Alman Ticaret Odası Genelsekreteri Okan Özoğlu,Federal Almanya Ankara Büyükelçiliği Vize Dairesi Müdürü Sayın Janick ile devamı sürdürülmesi konusunda görüşme yapıldı.

Özellikle iki ülkenin Ekonomik gücünü elinde bulunduran Ticaret Odalarının bu sorunun giderilmesinde adımlar atılması gerektiğini muhataplarına ilettik.

Berlin ‘de yapılan bu görüşmeler arasında Türk toplumunu çok yakından ilgilendiren, Türk iş adamlarının Türkiye’de yapacağı ve yaptığı yatırımlarla ilgili konular ve yaşadıkları bazı sıkıntılar gündemimizdeydi.

Almanya da tanınmış Türk Alman İş ve Medya dünyasının simalarından Ahmet Külahcı,Hilal Yavuz Özcan, Kemal Şahin,Rolf Königs,Necdet Özcan,Remzi Kaplan ve Sami Aygün birebir görüşmeler yaptık .

Avrupa zonguldaklılar Derneği bir hemşeri Derneği ötesinde ülkemizin her köşesinden Almanya’da yaşayan Türk toplumunu bünyesinde kucaklayıp gerek iş insanlarımızın gerek üyelerimizin sıkıntılarını, sorunlarını ve haklarını savunarak çözüm noktasında yıllardır verdiği mücadele kamuoyu tarafından bilinmektedir.

 

Bu bağlamda yapılan Berlin programı gerek derneğimiz açısından gerek üyelerimiz ve iş insanlarımızın vize sıkıntıları konusunda federal Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği yetkilileri ile BERLİNER Firmasının eşliğinde yapılan temaslar çerçevesinde tarafımıza bir kazanım olmuştur, 27 Nisan 2024 Cuma günü Türkiye Cumhuriyeti Berlin büyükelçiliğinde başlatılan ve 28 Nisan pazar günü biten görüşmeler neticesinde ileriye dönük daha güçlü bir birlik Türk ve Alman İş dünyasının birlik beraberlik oluşumu ile ilgili gelecek döneme bir ışık tutmuştur gerek Alman Ticaret Odaları Birliği gerek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından dile getirilen ve bunun sahaya yansıtılması yönünde mutabakat sağlanan referanslı İşbirliği,yani üyelerinin vize sorunlarının referanslı uygulamayla daha çabuk giderilmesi ve kolaylaştırılması yönünde sözlü bir karara varılmasını çok önemli buluyoruz.

Bu çalışmaya desteğimizi sunduk,2017 den bu yana güvenilir ikili ilişkilerimiz devam etmektedir, bu kapsamda Federal Almanya Ankara Büyükelçiliği Vize Dairesi Müdürü ve Berliner Firması ile 3’lü verimli bir görüşme yapıldı.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği kuruluş amacında hemşehricilik Derneği statüsü üstüne kurulmuş olsada artık kabuğunu kırarak daha geniş alanda hizmet vermeye başlamıştır.

Derneğimizi her bölgeden insanlar ziyaret ederek,yaşadıkları sorunlar ve problemlerin giderilmesine yönelik tarafımızca girişimlerin kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Derneğin ismi güvenilirliği üstün bir Marka olup birçok sıkıntıların çözüldüğü bir kurum haline gelmiştir,bu yönde daha etkili ve geniş yelpazede çalışmalarımız devam etmektedir.

Türkiye de Yabancı Dil Eğitimi okulları işleten,aynı zamanda Fed. Almanya Sağlık bakanlığı ile Vasıflı İş Gücü Projesi çerçevesinde ortak çalışmalar sürdüren BERLİNER Firma Sahibi Adil Gökdeniz ve ekibiyle birlikte çalışma kararı almış bulunuyoruz.

Gerek Türkiye’de gerek Avrupa’da istediğimiz noktaya,varılması gereken yere daha bir hayli mesafenin olduğunu şimdiden belirterek kararlılıkla hedefimize varmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

Avrupa Zonguldaklar Derneği yönetim kurulu adına Mehmet Karakulak

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.