04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

CDU Yeniyıl Resepsiyonunda Wulff’la Buluşma

CDU  Hristiyan Demokrat Partisinin yeniyıl  resepsiyonunda Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff  ile Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu  biraraya geldi.

Sayın Wulff yaptığı konuşmada Avrupa ‘da   türk kökenli toplumun yaklaşık  56 yıldır yaşadığı  ülkelere unutulmaz şekilde sağladıkları ekonomik katkıları dile getirdi. Cumhurbaşkanı Wulf, göçmen nüfusun en kalabalık bölümümü temsil eden müslüman türk kökenli kardeşlerimizin bu ülkeye verdiği katkıyı her zaman açıkça ifade ettiğini dile getirdi.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak , sayın Wulf’un cok sevilen bir devlet adamı olduğunu, türklerin büyük güven ile sevgisine sahip olan ve tarihe geçen cumhurbaşkanı, ciddi bir proje kapsamında Zonguldak valimiz Ahmet Çınar‘ın  tavsiye ve desteğiyle konuşmacı olarak  Bülent Ecevit Üniversitesi‘ne konferans için davet edeceklerini bildirdi.

Yıllık bir defa düzenlenen bu resepsiyonda Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak ve Yönetim Kurulu üyelerinden Suat Değirmencioğlu ve Başkan yardımcısı Türkan Çördük  özel davet üzerine katıldıkları gecede seçkin konukların arasında Federal Almanya hükümetinin bir kanadını temsil eden bir cok etkin siyasetcilerle ve bir Türk dostu olarak tanınmış eski Ulaştırma bakanı Oliver Wittke, Meclis Üyesi İlhan Bükrücü ile iki ülke arasında hoşnutsuzluğun giderilmesi için neler yapılması konusunda birebir görüşme konuşma fırsatı buldular.

İktidar partileriyle iyi ilişkilerimizi yıllardır eşit mesafede seviyeli şekilde sürdürdüklerini dile getiren Karakulak,bizim her iki partiden çok sayıda üyemiz bulunuyor hatta SPD ve CDU da bir çok Milletvekili üyemiz mevcuttur, üyelerimizden Sosyal Demokrat Partisinden Avrupa Insan Hakları Komisyonu Başkanı Frank Schwabe aynı zamanda Zonguldak,Castrop-Rauxel ve Trikala Kardeşkent Derneği‘nin  başkanıdır ifadesini kullandı.


Mart ayı ortasında Yönetim Kurulu adına Zonguldak Valiliğini ziyaret edeceklerini söyleyen Karakulak,Almanya da son günlerde Türk gençlerini provake edip sokaklara döken terör örgütü  yanlıları siyasetçileri eleştiren Karakulak iki Ülke arasındaki ilişkilerde üstümüze düşen göreve herzaman hazırız ve elimizden gelen neyse gereğini yapmaktayız bu kışkırtıcı hususlarda halkımızı sağduyuya çağırıyoruz …dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.