08.04.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

ÇÖPCÜLÜKTEN EĞİTİM KURUMUNA GİDEN YOLCULUK

ZONGULDAKLI GİRİŞİMCİ TURGAY TAHTABAŞ’DAN ALMANYA’DA EĞİTİME BÜYÜK KATKI!

1966 Zonguldak/Gökçebey doğumlu olan Turgay Tahtabaş, dün Almanya’da ‘Eğitim Merkezleri’ zincirine Essen’de bir yenisini daha ekledi.

Açılış programına, Essen Belediye Başkanı Thomas Kufen, Zonguldaklı Dr. İlker Kavuk ve Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak gibi tanınmış simalar arasında geniş bir katılımla gerçekleşti.

Turgay Tahtabaş, dün akşam muhteşem bir açılışla Almanya’nın Essen kentinin Steele ilçesinde bir eğitim kurumunu daha hizmete açmış bulunuyor.

Turgay Tahtabaş, bir öğretmen çocuğu olarak Bursa’da Otelcilik ve Turizm Lisesi’ni bitirdikten sonra Zonguldak Gökçebey’de bir otel işletti.

Yaklaşık 34 yıl önce Tukan Tahtabaş ile evlenip Almanya’nın Essen Karnap semtine gelerek; önce sokak temizlik işçisi, daha sonra belediyeye ait çöp arabalarında çalışan Turgay Tahtabaş, çeşitli derneklerde görev almıştır.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak eğitim ve projelerde görev almış olan Turgay Tahtabaş, eğitimde bir devrim yaşattı. Göçmen çocuklarının eğitimi için bir çalışma başlatarak, kendinden tüm Almanya’nın örnek kişiliğiyle bahsetmesine neden oldu.

Önce Almanya’nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanlığı Ödülü, daha sonraki yıllarda Federal Almanya Cumhurbaşkanlığı Üstün Liyakat Hizmet Madalyası alan 3 çocuk babası Turgay Tahtabaş, yıllar önce kurduğu ‘Eğitim Kurumunu’ vakıflaştırma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

“Zukunft Bildungswerk” adı altında kurulan eğitim kurumuna bir çok maddi ve manevi olarak destek veren kurumlar var. Bu kurumların arasında Avrupa Zonguldaklılar Derneği\’de bulunuyor.

Gurbet Postası Haber olarak; Zonguldaklı hemşerilerimiz Turgay Tahtabaş’a, Avrupa Zonguldaklılar Derneği’ne ve Başkanı Mehmet Karakulak’a çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Kaynak: Avrupa Zonguldaklılar Derneği

 

Gurbet Postası Haberi

?? GURBET POSTASI HABER ??
?? ALMANYA HABER ??
– Almanya’daki Haberlerden, Haberiniz Olsun –

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.