25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Dernekçilikten Dev Bir Lobi Gücü Doğuyor

Avrupa Zonguldaklılar Derneği kurulduğu günden bu yana Gurbetçi uyeleri ve Karaelmas diyarındaki insanımız için hep dayamış ruhuyla Yardımseverlik duygularıyla mücadele veren bir Dernek.
Almanya Zonguldaklılar Derneği  3. ve 4.Dönem toparlanma dönemi olara kayıtlara geçmiştir ama hiç bir zaman eski yöneticileri mücadelede ayrı düşmemiş ve 2000’li yılların ortasından itibaren büyük ağır bir taşına altına elini koymuştu.

ÇİLELİ YOLCULUKLAR BUNA BİZİ ZORLAMIŞTI

Sadece Yurtdışına çalışacak olan HAVALİMANI ARAYIŞI,bu bir Hayal gibi olsada büyük bir Girişim başlatılarak dönemin Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen‘ in öncülüğünde çürümeye terk edilmiş Atıl bir şekilde kurumuş Sel çamurları altında unutulmuş Zonguldak/Çaycuma/ Saltukova Havalimanı‘na gözünü dikip rotayı çevirerek Avrupa’da yaşayan bölgenin gurbetçilerinden Destek alarak kolları sıvamıştı.

BUNUN ADI CESARET VE FEDAKARLIK

Nihayet çok zorlu bir mücadele ile İlin ve ilçenin Devlet kurumları ve çalışmalarla Esnaf ve Işadamları katkılarıyla Temmuz 2009 da Öger Türk Tur firması adına Germania Hava Yolu ile Düsseldorf Zonguldak seferleri ile Uçuş trafiğine açılmıştı.

SIKINTILARDAN GELİŞEMİYORDU

Geçen yıllar hep sıkıntılar içinde geçmişti Itfaiye sorunları Iflas eden Uçak şirketleri v.s., kapanma noktasına yaklaşan hatta belirli kesimin gözünde kapandı diye veya kapatılsın diye dillendirilen Havalimanı bir kısmı Zonguldak Özel idare gibi ortaklar arasında lokmotif görevi üstlenen tecrübeli Emekli bir Genelmüdür ile Almanya’da yaşayan büyük ortaklar tarafından işletiliyor.

1.KARAMSAR DÖNEMLER HANGİ DÖNEMLERDİ ?

1- 2015 de Öger Türk Tur şirketi iflasından sonra çevre belediyelerin itfaiyelerini de geri çekmesiyle umutsuz günler yaşanırken…
2-5 Şubat 2019 Germania Havayolu iflasıyla umutların ibresi tükenme noktasına doğru yönelirken Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak Sivil Toplum adına ve Dernek öncülüğünde tekrar son gücüyle davaya sım sıkı sarılırken Zonguldak Platform sözcüsü Osman Sav,Dr. Bünyamin Altundal ,Recep Kahya bir Ekip olarak girişimlerini Ankara-İstanbul-Zonguldak kulvarında arttırmıştı.

2013 secimle göreve gelen 9.Dönem Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak ve ekibi Çaycuma Havalimanına daha çok ağırlıklı olarak destek verme kararı alınmıştı,ardından başlatılan Imza toplama kampanyası ve Imza Dosyası Ankara’da Ulaştırma bakanlığına teslim edilirken,İstanbul’da Türk Hava Yolları ile 3 Yıl aralıksız görüşmeler ve yakın iletişim devam etmişti.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği dışında Zonguldak ‘ta Platform bu konuda mücadele veren bir STK idi ayrı ayrı ama aynı dava uğruna idi,gücümüzü birleştirerek lobi gücü çalışmaları neticesinde 2016 dan itibaren omuz omuza bir Ekip haline gelmiştik 5 kez görüsme neticesinde Ulaştırma bakanı talimatıyla acil gerekli olan ILS cihazının DHMİ tarafından satın alınıp üstlendiği,ZONHAV A.Ş.ve Özel idare işbirliği ile Altyapı sonrası üretici Italyan Firma tarafından Teknik takip ve montajına başlanıp 2019 Nisan ayında tamamlanmıştı.

BUGÜNLERE NASIL GELİNDİĞİNİ GERÇEK BİLENLER KİM ?

Avrupa ‘da 500 binden fazla insan buraya Milli Hava yolumuzun uçması için yıllardır hasret ile beklerken umudunu kaybetmeyen inandığı bir davanın başarıya ulaşıncaya kadar 2013’den buyana peşini bırakmayan hayalperest diye eleştiri ötesi ailesine kadar varan hakaretlere rağmen bu Davayı bugüne getiren 9.,10. ve 11.Dönem Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak başta olmak üzere aralıksız mücadelede bizlere Destek veren Dönemin Valileri Ali Kaban,Ahmet Çınar ve Erdoğan Bektaş ile Zonguldak TSO Bşkn. Metin Demir,Devrek TSO Bşkn.Ertan Civak Zonguldak İl Özel idare Sekreteri Recep Demirtaş,Milletvekilleri arasında Mehmet Ali Şahin,Köksal Toptan, Özcan Ulupınar,Ünal Demirtaş,Deniz Yavuzyılmaz,Metin Külünk olmak üzere bizler Zon.Hav.Yönetimi ile birlikte yürüdüğümüz bu dikenli yolda belirli Yerel Basın ve Medya tarafından Destek görürken,Gurbetcisi için sürekli mücadele edenlere karşı hakaretli yazılar yazdıranların kimler olduğunuda biliyoruz zavallı bazı aklî ermeyen dengesi sarsmışlar hala yazmakta ve bu tiplerin arkaplanda arkasında artık duran şu an kimseleri kalmadı.
Bu işler yazılıp çizilerek küfürlerle olmuyor 15 Yıl önce karelerde bizde vardık demekle’de yetmiyor geleceksin bunu kanıtlayacaksın Omuz verip destek vereceksin,ODALAR olması bazen birşey ifade etmiyor içi dolu olacak o ODANIN.
Geçmişi unutuyor bundan sonra gözümüz 3 ilin STK ‘larının üstünde diyoruz.

12 MAYIS 2019 BİZİM İÇİN  TARİHİ BİR GÜN OLDU

Cumhurbaşkanı’mızın “Zonguldak’a da artık uçun” talimatıyla 12 Mayıs (2019)Pazar günü ilk defa Seferleri başlatan Türk Hava Yolları bizlere tarihi bir Gün yaşatarak kayıtlara geçmiştir.

THY’NİN İLK SEFERİNDE DERNEK- ZON.HAV OMUZ OMUZA ORADAYDI

Türk Hava Yolları ile Düsseldorf- Istanbul-Zonguldak/Çaycuma bağlantılı Saltukova’ya Avrupa’dan gelişimiz büyük bir Ekip halinde gerçekleşti Dernek yöneticileri başta Başkan Mehmet Karakulak,Mehmet Kuzucu,Oktay Akkaya,Salim Kadamlı ve ailesi eski yöneticilerimizden Yalcın Yirmibeş ve ailesi,önceki başkanlardan ZonHav yöneticisi Recep Kahya Zon.Hav ortağı üyemiz iş adamı Bahattin Emeç ile bir çok gurbetten üyemiz katılmıştı.

DÜSSELDORF ZONGULDAK DİREK UÇUŞ İSTİYORUZ

ILS Cihazı çalışmasıyla Türk Hava Yolları’nın yanında tanınmış bir Havayolu olan Atlas Global da 15 Haziran 2029 dan itibaren hem iç Hat hem Dış Hat seferleri koyarak 2020 /Ekim ayına kadar uçuş planı yaptığını bildirdi.14 Mayıs 2019 tarihinde Avrupa Zonguldaklılar Derneği ‘ni ziyaret eden Ayşe Mısırlı Mirza planlama ile ilgili detaylı şekilde bilgiler paylaşarak kendisi de bir Zonguldak ‘lı olarak Zonguldak Havalimanı na sahip çıkma adına benimsediğini açıkladı. Derneğimiz tarafından bu konuda detaylı ayrı bir Bilgilendirme yayınlanacaktır.

 

İÇ VE DIŞ HAT POTANSİYELİ VAR

lk Seferde Gidis/Geliş 200 civarında
Ikinci seferde ise toplam 100 civarında Toplam iki seferde 300 Yolcu Çaycuma Havalimanı’ nı kullanmış oldu.

35 bin civarında Öğrenci,1230 civarında Akademik Personeli olan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Çufalı‘yı ziyâret ederek Havalimanı konusunda Üniversitenin desteğini talep ettik.
Rektör Prof.Dr.Mustafa Çufalı Hoca Hava Ulaşımı olmayan yerde Eğitim kalitesini ve Öğrenci/Tercih konusunda istenilen seviyeye getirmek zordur Üniversite olarak gereken desteği sağlayacaklarını ifade ederken.

Bölgede 160 000 den fazla Öğrenci Akademisyen Memur uzak illerden olduğunu unutmayalım.

ORTAK HEDEFİMİZ…

Universite ziyareti sonrası Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş‘ı makamında ziyaret ederek Havalimanı Pist Genişletme Projesi çalışması hakkında ve Genel değerlendirme istişaresinde bulunulmuştur. Ziyarette valimizden Türk Hava Yolları seferlerinin Bölgede tanıtımı Turizm konusunda acilen yapılması gereken Çalışma konusunda Bartın ve Karabük ile birlikte hareket edilerek Havalimanı mevzusunda sahip çıkılmasını ve desteğini talep edilmiştir.

İsrarla talebimizde çizgimizi bozmayarak her platformda firsatta gurbetçilerin Yolculuk çilesini dile getirerek Düsseldorf-Zonguldak direk seferlerin başlatılmasına sebeb Yaşlı ve hastalarımızla Düsseldorf çevresinde 400 bin insanımız yaşamakta olmasıdır.

İstanbul dan Zonguldak’a iç hat uçuş Saat’i en erken 13:30 olmasının sebebi Avrupa’nın her noktasından insanımız 11-12 arası Istanbul Havalimanı’na ulaşabiliyor ve İç hatlara yetişebilicek olmasıdır ve bu Mücadele konusunda asla
Hedefimizden israrla sapma yapılmayacaktır.

Saygılarımızla duyuruyoruz.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.