04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Devrek’te Festival Rüzgarı Esti

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bu yıl 31. düzenlenen “Uluslararasi Devrek Baston ve Kültür Festivalinin meşalesi protokolün ve davetlilerin katılımi ile Cumhuriyet Alanında ateşlenerek etkinliğin ilk startı verilmiş oldu.

Karşıyaka Çomaklar Mevkiinden kortej yürüyüşü ile başlayan ve Cumhuriyet Alanında bulunan tören alanında çelenklerin konulması ile başlayan program protokol üyelerinin yine aynı yerde ki festival meşalesi ateşinin yakılması ile birlikte programın ilk ayağı başlamış oldu.

 

 

Uluslararasi Devrek Baston ve Kültür Festivali kapsamında hayata geçirilen etkinlikler çerçevesinde,2 Temmuz Cumartesi, uzun yıllar önce  dedesi Erzurum‘dan Devreğe göç etmiş ayakkabı ustası  merhum  Ömer Çelikler‘in torunu, Devrekli Batum ÇELİKLER  ve ardından sahne alan ünlü sanatçı Derya Uluğ , Devreklilere unutulmaz saatler yaşattılar. Devrek Cumhuriyet Alanı’nda kurulan sahnede binlerce kişinin hayranlıkla izlediği konserde okudukları birbirinden güzel şarkılar ile hayranlarının gönüllerine taht kurdular.

 

 

Festivalin son gününde şarkıcı Sinan Özen konser verdi. Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen konserde öncelikle Madenci Korosu sahne aldı.

Ardından sevenleri ile Sinan Özen bir araya geldi. Yaklaşık 2 saat sahne alan Özen’e hayranları şarkılarına eşlik etti. Sinan Özen, 20 yıl sonra tekrar Devreklilerle buluşmanın heyecanını yaşadığını şu sözleriyle ifade etti: “20 yıl sonra tekrar geldiğim bir güzellik burası. Çok güzel ağırlandık, bunun için teşekkür ederim. Bütün Devrek halkının ve dışarıdan gelen misafirlerin Bastoncular Müzesi’ni ziyaret etmesini, görmesini arzu ederim. Orada geçmişten günümüze tarihten bir yolculuk var. Muhteşem bir şey. Güzel bir şeyler yapıldığı zaman mutlaka karşılığı alınıyor. Türkiye’mizin, ülkemizin büyük bir değeri Baston Festivali bastonun ilk ağaç oluş halinden son haline kadar geliş şekli muhteşem, bayıldım. Bunlar bizim ülkemizin gurur kaynakları. Bu arada yeni klip çektim ve izleyenlerime çok güzel sürprizlerim var. Artık her şey dijital kanallarda YouTube kanalımızdan sevenlerimiz bizi izlediği için 2 ayda bir yeni klip sunuyorum müzik sevenlerimi yalnız bırakmıyorum, sürekli çalışıyorum. Yaşadığınız bu muhteşem yerin kıymetini bilin lütfen buradaki insanlar için burası hakikaten cennet gibi bir yer tadını çıkarsınlar. Çünkü metropolde yaşadığımız için şehir hayatında doğayı özleyen bir insanım. O yüzden şehir out Devrek in”

Konserde Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından Sinan Özen’e çiçek, plaket ve baston takdim edildi. Özen, izleyenlerine keyifli anlar yaşatarak vedalaştı.

 

 

Sevgili üyemiz Çetin BOZKURT başkanımızı düzenlemiş olduğu festivalden dolayı tebrik eder seneye tekrarını dileriz.

TEBRİKLER ÇETİN BAŞKANIMIZ!!!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.