29.09.2021 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Hışıroğlu Gelsenkirchen’de Bayramlaştı

Avrupa Hışıroğlu Derneği Gelsenkirchen -Horst’da Kleingartenverein Horst Emscher derneğinin binasında bayramlaşma gerçekleştirdi.

Münih, Kassel, Aachen gibi uzak şehirlerdende katılımın olduğu bayramlaşma önce Avrupa Hışıroğlu Derneği yöneticileri Galip Elibaş ve Yunis Ermiş‘in verdikleri Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı, Yasin-i Şerifler okundu ve Tekbirler eşliğinde açılış yapıldı.

Bayramlaşmaya iştirak edenlerin arasında Hışıroğlu köylüleri haricinde Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanımız Mehmet Karakulak, Dernek Yöneticimiz Üzeyir Oğuz,

yöremizin dünyaya açılan penceresi BRTV‘nin almanya temsilcisi Ali İnan, Recklinghausen Ditib Merkez Camii din görevlisi Mustafa Doğan ve eşi Zekiye Doğan, Camii Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Polat ve kızı Tuba ,Kadın Kolları Başkanı Züleyha Deniz ve eşi Mustafa Deniz ve ayrıca İsparta’lı Selma Karıncalı vardı.

Avrupa Hışıroğlu Derneği başkanı Ali Sarı konuşmasında öncelikle uzaktan ve yakından bu bayramlaşma proğramına iştirak eden köylülerine teşekkür etti,’

Avrupada yaşayan Hışıroğlu köylüleri Devrek/Hışıroğlu‘ndan sayıca daha fazla ama ne yazıkki yeni nesiller biribirlerini tanıyamıyor bu yüzden böyle proğramlarda köylüler bir araya gelip kaynaşma fırsatı bulabiliyor hemde pandemi döneminde evlere yapılacak bayram ziyaretleri riskli olduğu için açık havada ve elden geldiğince sosyal mesafeye uyarak bu şekilde bir bayramlaşmayı daha uygun bulduk, katılan tüm köylülerimize ve diğer misafirlerimize teşekkür ediyor , mutlu, huzurlu ve sağlıklı nice bayramlarda buluşmak nasip olur inşallah’ dedi.

Sonrasında Hışıroğlu’lu Ozan Sabri sazıyla sözüyle misafirleri eğlendirdi.

Hadis-i Şerif derki: “Akrabalık bağlarını kesip koparan kimse Cennete giremez” [Buhari, Edeb, 11]

Aynı köyden kökenli olan insanların çoğu biribiriyle akraba. O yüzden lütfen böyle proğramlara katılım sağlayalım ve bu organizsyonları gerçekleştiren köy derneklerini destekleyelim. Gurbet elde birbirimize sahip çıkalım!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.