04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

BERLİN BÜYÜKELÇİMİZİN IFTAR PROGRAMINDAYDIK

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçimiz Sayın Ali Kemal Aydın Bey Iftar yemeği verdi.

Sayın Büyükelçimizin vermiş olduğu iftar davetine Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneğini temsilen dernek Başkanımız Sayın Mehmet Karakulak ve Dernek Genel Sekreterimiz Sayın Ayhan Gidici icabet ettiler.

Büyükelçi Aydın salondaki konuklara hoşgeldiniz diyerek başladığı açılış konuşmasında, ‘dünya nüfusunun dörtte birini oluşturan Müslümanlar için ramazan ayının sevgi ve merhametin yoğun yaşandığı, dargınlıklara son verildiği, iyilik ve güzelliklerle dolu bir ay olduğunu belirterek, İslam coğrafyasının her yıl sabırsızlıkla beklediği ramazan ayına hep birlikte erişmiş olmanın saadetini yaşıyoruz.” dedi.

Bu mübarek ayda İslam coğrafyasında aynı saadeti yaşamaktan mahrum kalan Müslümanların da olduğuna işaret eden Aydın, “Bugün İslam coğrafyasındaki pek çok insanın aynı huzur ve mutluluğu yaşadığını söyleyebilmek maalesef mümkün değildir. Savaş ve çatışma ortamlarının hüküm sürdüğü pek çok İslam ülkesinde milyonlarca insan ramazan ayına bu sene de can korkusu, açlık endişesiyle girdi. Keza ülkelerinde savaştan kaçmak zorunda kalan milyonlarca Müslüman mülteci ramazan ayını yurtlarından ve sevdiklerinden uzakta, içleri buruk şekilde hüzünle karşıladı.” diye konuştu.

Savaş ve çatışma yaşanan İslam ülkelerinin en kısa sürede barış ortamına kavuşmasını ve buralardaki insanların bundan sonraki ramazan aylarını huzur ve güven içinde idrak etmelerini dileyen Aydın, gönüllerinin bugün onlarla beraber olduğunu söyledi.

Almanya”da  yaşayan 3 milyonu aşkın Türkü, Almanya ve Türkiye\’yi birbirine bağlayan en önemli beşeri bağ ve güçlü bir köprü olarak gördüklerini dile getiren Aydın, Almanya”nda yaşayan Türklerin huzur ve esenliğinin en öncelikili meseleleri olduğunu kaydetti.

Büyükelçi Aydın, bu ülkede yaşayan Türklerin zaman zaman karşılaştıkları yabancı düşmanlığı, İslam karşıtlığı ve ayrımcılığın önünün alınmasında Alman makamlarının kendileriyle aynı hassasiyeti paylaştıklarına inandıklarını belirterek, bu yönde alınan önlemlerin ve yürütülen çalışmaların artırılmasını beklediklerini ve bu konuda da gerekli makamlarla devamlı temas halinde olduklarını dile getirdi.

Sayın Aydın son olarak, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine değinirken de “15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında vatanımızın korunması sırasında canını fedakarca ortaya koyan şehitlerimizi tazim ve rahmetle anıyor, cesur gazilerimizi yürekten selamlıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Tasavvuf müziğinden güzel örneklerin verildiği İftar yemeğinin ardından salonda sohbet ortamına geçildi. Münster Başkonsolosumuz Sayın Ufuk Gezer bey ile de hasretlik giderip sohbet etme imkanı bulduğumuz gecede Ufuk bey bizi sayın Büyükelçimiz ile tanıştırdı. Ufuk bey Derneğimizin ismini ‘Efendim Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı ‘ diye telaffuz anda Büyükelçimizin yüzünde gülümseme belirdi ve ‘Ooo demek Zonguldak’lısınız benim bir yanım Zonguldak’lıdır Eşim Zonguldak’lı ayrıca Rahmetli Dedemin Kabri’de Zonguldak’ta ‘  diye söze girerek çok sıcak bir sohbet ortamına girmemize vesile oldu. Biz de Ülkemizi ve bizleri Berlin’de temsil eden bir ‘Eniştemiz’ olması bizleri gururlandırdı diyerek kendimizi tanıttık ve Yönetimin ve tüm Dernek Üyelerinin selamlarını getirdik diye sohbete devam ettik.

Bürokrat bir Aileden gelen Berlin Büyükelçimiz Ali Kemal Aydın bey samimi akıllı ve sıcak kanlı konuşmalarıyla bizde çok iyi izlenim bıraktı. Keza Münster Başkonsolosumuz Ufuk Gezer bey de kendini kanıtlamış bürokrat olarak gönlümüzdeki yeri bellidir. Ülkemiz dış politikasında dirayetli dik duruşuyla düşmana korku dosta güven veren Bürokratları olduğu müddetçe Dış Politika da her zaman saygın bir yeri olmaya devam edecektir.

Berlin Büyükelçimiz Sayın Ali Kemal Aydın beye ve yardımcısı Ufuk Gezer beye yeni görevlerinde başarılar diyerek Büyükelçilik salonundan ayrıldık.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.