04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Yalnız Değilsiniz Gelsenkirchen’de Durdu

Avrupa Zonguldaklılar Derneği olarak normal faaliyetlerimizin yanısıra, bölgemizde hayatlarını sürdüren , yaşlı ,hasta, engelli veya herhangi bir şekilde yardıma ihtiyacı olabileceklerini düşündüğümüz insanlarımızın dertlerini paylaşmak ve elimizden geldiğince yardımcı olabilmek amacıyla başlattığımız ‘Yalnız Değilsiniz‘ ziyaretlerinin bu haftaki durağı Gelsenkirchen‘de yaşayan ve derneğimizin geçmiş dönemlerinde Yönetim Kurulunda bulunarak hizmet etmiş olan Gökçebey‘li hemşehrimiz  Kemal Durdu ve ailesi.
Ziyarete katılanlar: Üzeyir Oğuz, Ayhan Gidici, Sezai Eliçora ve Yılmaz Kuruoğlu.
Necibe ve Kemal Durdu çiftinin 1980 yılında dünyaya gelen kızları Leyla 6 yaşına gelene kadar normal bir şekilde gelişmiş.
Sonrasında rahatsızlanan Leyla kardeşimiz geçirdiği ameliyatlardan sonra dahada kötüleşmiş ve malesef tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş.
Beslenmedede sıkıntılar yaşayan Leyla birkaç kez katı besin maddesinin boğazında kalmasıyla boğulma tehlikesi geçirdikten sonra bir Türk doktorun tavsiyesi ile makine ile enjekte yoluyla sıvı besin alarak hayatını sürdürmekte.
Konuşulanları azda olsa anlayabilen kardeşimiz malesef konuşamıyor.


Allah, sabırla ve neredeyse hiç sosyal yaşantıları olmadan Leyla kardeşimizin bakımıyla uğraşan, Necibe ve Kemal çiftine güç, kuvvet ve kolaylık versin.
Hadis-i Şerifte denildiği gibi:
Baba cennetin orta kapısıdır.
Cennet anaların ayakları altındadır.
Bizim gözlemlediğimiz bu hadisleri, engelli çocukları olupta, onların bakımlarını sevgiyle ve sabırla yapan anne babalar kesinlikle hak ediyorlar.
Allah hepsinden razı olsun.
Bizi bu ziyaretimizde oldukça güzel ağırlayan Durdu ailesine teşekkür ediyoruz.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği herzaman yanınızda!!!!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.