04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Kömürkentli Gurbetçiler Avrupada İftarda Buluştu

Avrupa Zonguldaklılar Derneği ve Avrupa Devrekliler Derneği ile Gelsenkirchen’de ortak iftar düzenleyerek Zonguldak’lıları aynı ortamda buluşturdu.Gelsenkirchen-Hassel  Mescid-i Aksa Camii’nde düzenlenen iftar yemeğine T.C. Münster Konsolosu Fatih Ekinci, KRV Eyalet Milletvekili Heike Gepardt, Gelsenkirchen Belediye Başkanı Werner Wöll, Belçika Beringen Belediyesi Meclis Üyesi Abdülkadir Yılmaz, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanı Şenol Alagöz ve yönetim kurulu üyeleri, sanatçı Sezai Çağdaş, Yenice-Karabük ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Koymalı  ile birlikte çok sayıda iş adamı, dernek yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Avrupa Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Şahin Tabakoğlu’nun yurt dışında devam eden yardım kampanyaları dolayısıyla katılamadığı gecenin açılışında Dernek Başkan Yardımcısı Niyazi Çorukçu ve Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak misafirleri selamlayarak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Selamlama konuşması yapan T.C. Münster Konsolosu Fatih Ekinci şunları söyledi: “Milletleri millet yapan en önemli unsur birlik ve beraberlik ruhu içinde yaşamalarıdır. Sizlerin birlik ve beraberliği buradaki Türk toplumunun geleceği ve devletimiz için çok önemlidir. 60 yıla yakın bir süredir ikinci vatanımız olarak benimsediğimiz Almanya’daki Türk toplumunu kaynaştıran, bir arada tutan ve onlara güç veren en önemli değerlerimiz olan dinimize, dilimize ve kültürümüze sahip çıkarak yaşadığımız ülkenin ve aynı zamanda çağın gereklerini yerine getirerek geleceğimizi şekillendirmeliyiz. Geleceğe hazırlanırken de odaklanmamız gereken en önemli konu eğitimdir. Bu vesileyle bizleri bu akşam bir araya getiren dernek yöneticilerine ve üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

Geceye Belçika’dan katılan ve Zonguldaklı olan Beringen Belediyesi Meclis Üyesi Abdülkadir Yılmaz, konuşmasında, “Bu geceyi tertipleyen iki derneğimiz de özellikle Almanya’daki hemşehrilerimizi bir araya getiren, onların sesine kulak veren, dertleriyle dertlenen adeta bir lobi çalışması yürütmektedir. Belçika’da da benzer çalışmaların oluşmasını canı gönülden arzu ediyoruz. Sizlerle birlikte kol kola vererek ilk adımlarımızı atabiliriz.” dedi.

Geceye katılmak için Türkiye’den gelen Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Bu gece aranızda olmaktan dolayı onur ve sevinç duydum. Ramazan ayının birlikte kutlanmasına vesile oldukları için her iki dernek yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Ayrıca, Devrek’te gurbetçi vatandaşlarımıza özel açacağımız ‘Gurbet Kapısı’ bürosunun  gurbetçi vatandaşlarımıza hizmet edeceğinin ve  ‘Uluslararası Baston ve Kültür Festivalinin 23-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Devrek’te yapılacağının müjdesini bu gece sizinle paylaşmak istiyorum.” dedi.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, yaptığı açıklamasında, “Bu sene Avrupa Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği ile omuz omuza bir araya gelerek güzel bir organizasyonu hemşehrilerimize sunduk. Kalabalık bir katılım oldu. Örnek bir projeye imza attık. Birlik ve beraberliğimiz adına güzel bir gece oldu. Aynı masanın etrafında kardeşçe ortak bir şeyler yapılabileceğini göstermiş olduk. Bu arada 12 Mayıs 2019 Pazar günü başlayacak THY İstanbul – Zonguldak seferlerinin tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını ve herkesin bu uçuşlara destek vermesini temenni ediyorum.”  dedi.Semazen gösterileri ve ilahiler eşliğinde başlayan gece iftardan sonra her iki dernek yetkilerinin ve misafirlerin de katılımıyla Avrupa Zonguldaklılar Derneği Lokalinde devam etti.

Haber: Muhammet Tarık Başören

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.