25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Zonguldak Milletvekilleri mazbatalarını aldı

1 Kasım seçimleri sonrasında TBMM’de Zonguldak’ı temsil edecek olan Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, mazbatalarını Zonguldak İl Seçim Kurulu’ndan aldı.

12195907_1648991215369473_8738824550397284695_n (1)

Zonguldaklılar, yaşanan uzun bir seçim sürecinin ardından mazbatalarını da alan milletvekillerinden bir an önce birlik ve beraberlik içerisinde hizmet bekliyor. AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, babasının hastalığı sebebiyle Ankara’da olduğu için mazbata törenine katılamadı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Özcan Ulupınar ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş mazbatalarını aldı.
AK Parti Zonguldak Milletvekili ve Zonguldak eski Başsavcısı olan, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nde 4 ay tutuklu kaldığı dönemde Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten Hüseyin Özbakır, “Zonguldak halkına bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Zonguldak’ın sorunlarının çözülmesi için elimden gelen gayreti göstereceğim, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Seçim süreci boyunca da ifade ettiğim bir söz vardı, ‘Zonguldak teşvik kapsamına alınmalı’ diyordum. Zonguldak’ın teşvik kapsamına alınması için elimden gelen bütün gayreti göstereceğim ve İnşallah bunu başarabilirim” dedi.

12196036_1648991125369482_4678017447399755947_n7 Haziran seçimlerinde Ankara’ya gidemeyen, ancak 1 Kasım seçimlerinde TBMM’de Zonguldak’ı temsil etme hakkına sahip olan AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “7 Haziran seçimlerinde seçilemedim ve o zaman bunda da bir hayır olduğunu ifade etmiştim. Şimdi milletvekili seçildik, bunda da bir hayır vardır. Zonguldak, Karadeniz Bölgesi’nde kırmızıydı haritada. Biz de Genel Merkezimize karşı mahcup oluyorduk. Şimdi tekrar turuncu oldu. Bu yüksek miktarda oy bizim sorumluluğumuzu daha da artırdı. Seçim beyannamemizde vatandaşlarımıza birçok söz verdik. Şimdi bu sözleri yerine getirme zamanıdır” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, babasının hastalığı sebebiyle Ankara’da olduğunu için mazbata törenine katılamadı.

12122754_1648991165369478_7666298308352648187_n

CHP’den tekrar milletvekili seçilmeye hak kazanan Şerafettin Turpcu, vatandaşların AK Parti’yi tek başına iktidara taşıdığını belirterek, “Muhalefet partisi olduğu halde AKP’ye soluk aldıran, yol veren, bugünlere getiren MHP’ye buradan selamlarımızı gönderiyoruz. Onlar da milletvekilliklerinin yarısını kaybettiler. Bu da onların bu seçimin bir şekilde yıldızı olduklarını gösteriyor. Sonuçta iktidarı seçmiştir halkımız. Bu yönüyle de AKP’yi, Zonguldak’ta seçilen milletvekillerini kutluyoruz” dedi.
Mazbatasını alan CHP Milletvekili Ünal Demirtaş ise şöyle konuştu:
“Biz ana muhalefet partisiyiz. Ancak şunun bilinmesi gerekiyor, Zonguldak’ımızın birçok sorunu var. Gerek TTK olsun, gerek diğer sorunlar olsun, bu sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız. AK Parti tek başına iktidar oldu. Biz AK Partili milletvekili arkadaşlarımıza sorunların çözümü noktasında gerekli desteği içtenlikle vereceğiz. Muhalefet olarak her şeye hayır demeyeceğiz.”
Mazbata alma törenlerine, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, belediye başkanları ve partililer de katıldı.
Kaynak: Zonguldak Pusula

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.