25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

KARDEŞ KENT’TEN UZANAN EL

AVRUPA ZONGULDAKLILAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN MEHMET KARAKULAK’IN GİRİŞİMİYLE ZONGULDAK’TAN KARDEŞKENT’E UZANAN EL !

Tüm Dünyayı Corona virüsü etkisi altına almasıyla ülkelerin ekonomilerinin durma veya çöküşe geçtiği birçok ulusal basın kuruluşların gündemine oturduğu günlerde,bazı devletler kademeli olarak ve koruma- korunma tedbirlerinde uygulama zorunluluğu getirmiştir,Corona salgını yayılmaya başladığında sokaktaki evsizler yurtsuzlar kimsesizler unutulmuştur.
Önümüzdeki günlerde okulların tekrar açılacağı KRV(NRW) Eyaletinde maskesiz çocuğa eğitim verilemeyeciğini ilgili makamlar açıklamış bulunuyor.
Corona krizinden etkilenen Ruhr bölgesinde bulunan Castrop Rauxel Zonguldak ilimizin kardeş kentidir bölgede çok Madenci nesli yaşamaktadır.
Maske üretim merkezlerinin geneli uzakdoğu ve Türkiye (Zonguldak- MF Mask)olması nedeniyle Almanya,İtalya İspanya,İngiltere gibi ülkelerde Maske ve Sıhhi malzemelerde tedarik krizi ve sorunu baş göstermeye başlamıştı.

Hayırsever İşadamlarımızın verdiği destek ile Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Girişim kararı sonrası işadamlarından Yüksel Dükan, Sabahattin Yavuz,İlhan Bükrücü ve İsmail Yıldız’ın desteği ve maddi katkılarıyla belediye koyrolünde itfaiye amirliği aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ve okullara dağıtılmak üzere Zonguldak belediye başkanının bilgisi dahilinde 6.000 (6 Bin )civarında Maske bağışı yapılmıştır.
Maske bağışının teslim esnasında Castrop Rauxel belediye başkanı Rajko Kravanja ve Recklinghausen bölgesini temsilen Federal Meclis Milletvekili,Kardeşkent Derneği ve Koalisyon hükümetinin kanadı SPD Partisinin Avrupa İnsanları komisyonu sözcüsü Bşk.Frank Schwabe (Şıvabe) ile dernek üyeleri Dr.Kostas Boulbos,Kubilay Çorbacı,Ismail Yıldız, Mehmet Karakulak ve Ali Sarı Avrupa Zonguldaklılar Derneği’ni,Böcker Metall firması ile Dükan AG ‘yi temsiilen hazır bulundular.

Maske bağışına ilgi alaka gösteren Alman / Türk basını ve BRTV Maske bağışın teslim esnasında görüntü alıp Frank Schwabe Rajko Kravanja,İsmail Yıldız ve Mehmet Karakulak ile reportaj yaptılar.
Konuya ikişkin ortak bir görüş yorumunda bulunuldu Zonguldak ‘tan Selam var diye başlanan özette; “Karşılıklı olarak insanlık adına dayanışma ve yardımlaşmanın tam zamanıdır eksikliği ve eleştirileri hiç iş yapmayanlar yapar biz toplum olarak ihtiyaç sahiplerinin zor günlerde yanında olmalıyız,bu uzanan el karşılıksız kalmayacaktır kardeşkent Zonguldak’a Ramazan kolisi için Maddi yardım yapacağız bu girilime öncü olan Avrupa Zonguldaklılar Derneği ‘ne teşekkür ediyoruz “denildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.