22.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

BİZ AVRUPA’DA BU KADARMIYIZ ?

61 yıldan beri vatan edindiğimiz topraklarda halen misafirmiyiz yoksa ilgisiz alakasız göçmen çocukları olarak yoksa kendimizi kabul ettiremedikmi ,biz yaşadığımız ülkede neyiz,milyonlardan bahsederken gerçekten bu kadarmıyız ?

Möln Faciası 1992 Solingen Faciası 1993 ,Hanau Faciası 2015 daha nice acıların yaşandığı ırkçı saldırılar yaşadık,sadece acıları ve olayları yaşanan tarihlerinin yıldönumününde hatırlıyoruz.

Birlik beraberlik içinde bir etkili tepki gösteren yaşadığımız ülkenin yasalarına uygun kurallar çerçevesinde farkındalık oluşturan bir toplum olamadık.

30 Ekim de aramızdan ayrılan Mevlüde Genç annemizin hayrına Köln DİTİB Merkez Camii de düzenlenen Mevlid-i Şerif programına Avrupa dan kaç kişi katıldık ?

11 Kasım Pazar günü Köln’ de düzenlenen bu programa, merhume Mevlüde Genç annemizin yakın aile fertleri,Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir, Köln Başkonsolosu Turhan Kaya ve Münster Başkonsolosu Ahmet Faik Davaz,çok az sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılırken, DİTİB camilerinin din görevlileri ve bazı Camii dernek başkanları ile cami cemaati katıldı.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği camiası adına temsiilen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karakulak,derneğimizin Dortmund ve çevresi Temsilcisi Özcan Örenbaş katılmıştır.

Mesele Cami deki Mevlid-i Şerif programına katılmak veya katılmamak değildir sözkonusu bir toplumsal Duruş ve sahiplenmek olayıdır örnek ve sembol bir kişiliği olan insanın toplumdaki yeri ve karşılığından bahsediyoruz.

En az 10 Milyon Müslümanın yaşadığı Almanya ‘da 95 bin Yahudinin sayesinde çocuklarımızı Sünnet ettirmeyi kabul(Alman Devleti Yahudi lobisinin baskısıyla İslami ve Yahudi İnanç dinlerine uygun Sünnet olayını Kabul etti ) ettirebildik.

Özetliyoruz…

Mesele Cami deki Mevlid-i Şerif programına katılmak değildir sozkonusu bir Duruş ve sahiplenmek ornek ve sembol bir kişiliği olan insanın toplumdaki yeri ve karşılığından bahsediyoruz.

En az 10 Milyon Müslümanın yaşadığı Almanya da 95 bin Yahudinin sayesinde çocuklarımızı Sünnet ettirmeyi kabul(Alman Devleti Yahudi lobisinin baskısıyla İslami ve Yahudi İnanç dinlerine uygun Sünnet olayını Kabul etti ) ettirebildik.

Özetliyoruz…tüm Avrupa ülkelerinde biz bu kadarmıyız acaba?

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yalçın KARAYANIK dedi ki:

    Evet malesef bukadarız.Çünkü biz birlik beraberlik noktasında nemalazım,banane,beni ilgilendirmez tarafında olup konfor alanından çıkamayan bir milletiz.Toplumun içerisinde yer almaktan korkup kendi dünyamızda kaybolmanın yolunu tutmuş durumdayız. Yukarıda yazıda bahsettiğiniz gibi 10 Milyon nüfusu olan bir toplumun 95 bin nüfusu olan bir toplum kadar sesini duyuramaması ne kadar bir elzem durum, oysaki geçmişte 1. 2 kuşak dediğimiz büyüklerimizin ne zor şartlarda bile gerek Avrupada gerek kendi Ülkemizdeki çalışmalarını mücadelelerini birlik ve beraberliklerini konuşur durumdayız.Çogu ülke nüfusundan fazla olunmasına rağmen birlik beraberlik noktasında bir şehir kadar hükmü olmayan bir toplum olduk bir an önce kendi kabuğumuzu kırıp gelişen değişen dünyada bizlerinde 95 bin kişilik toplum gibi sesimizi kişesel hak ve özgürlüklerimizi hukuku uygun bir şekilde dile getirmemiz birlikten güç güçten fayda hizmet algımızı geliştirmemiz lazım.Saygı ve selamlar

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.