21.12.2023 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Seçimde son iki gün..

Yurtdışında seçim için son iki gün.
Yurtdışında 8 Ekim’de başlayan seçim süreci 25 Ekim Pazar günü akşam Saat 17.00’de Sona eriyor. Oy kullarını kullanmakta geçiken yurtdışı seçmenlerin önümüzdeki Pazar akşamına Kadar kullanma şanları halen var.

oy-sandık7 Haziran seçimlerine kıyasla bu seçimlerde katılımın düşük olduğuna işaret ediliyor. Özellikle en çok oy kullanma işleminin hafta sonları yapıldığına yönelik çıkan haberlerde, hafta içi oy kullanma işlemlerinde hem kalabalıkların birikmediği gibi vatandaşların rahat oy kullandığı belirtildi.

Başta Berlin olmak üzere, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Düsseldorf, Münster, Köln, Essen, Stuttgart, Münih, Karlsruhe, Nürnberg ve Mainz başkonsolosluklarının görev bölgelerinde yaşayan seçmenler haftasonu olması nedeniyle sandıklara akın etti.

Almanya’da 13 noktada kurulan sandıklarda oy kullanmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

1 milyon 411 bin seçmenin bulunduğu Almanya’da, 11 günde gümrüklerde kullanılanlar hariç, 256 bin 751 kişi oy kullandı.

Öte yandan cumartesi ve pazar günü tüm dış temsilciliklerde seçimlerin son bir haftasına Kadar 103 bin 374 seçmenin oy kullandığı, kullanılan oy sayısının gümrükler hariç 419 bin 464, gümrük kapılarında kullanılan 65.755 oy dahil edildiğinde ise toplam 485 bin 219 olduğu öğrenildi.

Yurt dışında bulunan 2 milyon 898 bin 904 seçmenin yüzde 16,74’ü (485 bin 219)  dış temsilcilikler ve gümrüklerde oylarını kullandı. Oy verme işlemi 25 Ekim Pazar günü akşam saatlerinde  sona erecek.

 

 

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.