05.11.2023 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nden Gmis’e Ziyaret

Avrupa  Zonguldaklılar  Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ile Devrek Temsilcisi Fikri Erdem, Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) bir nezaket ziyaretinde bulunarak, Genel Başkan Ahmet Demirci ile görüştüler.

Ziyarette GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel  Sekreter Hakkı Arslan, Genel Mali Sekreter Adnan Tıska hazır bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Zonguldak’ı ve onun sahip olduğu madencilik kültürünü  Avrupa’da yaşatan derneğin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Çalışmalarınızla gurur duyuyoruz” dedi. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı  Mehmet Karakulak  da Zonguldak‘ı Avrupa’ya bağlayan Zonguldak Havaalanı‘nın önemine dikkat çekerek, “Havaalanımızın daha aktif olarak kullanılabilmesi ve Türk Hava Yolları’nın da sefer düzenleyebilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Ereğli-Devrek karayolunun duble yol kapsamına alınmasını istiyoruz. Armutlucuma ve Devrek arasının tünellerle geçilmesi durumunda Ereğli-Devrek arası mesafe daha da kısalacaktır. Ayrıca Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Filyos ile de bağlantı sağlanmış olacaktır. En önemlisi Ereğli veAlaplı’daki gurbetçilerimiz memleketlerine gelip giderken İstanbul ya da Ankara’daki havaalanlarını kullanmayacak, mesafe çok kısalacağı için Zonguldak Havaalanını kullanmaya başlayacaklardır. Tüm bu avantajların hem ülkemizin hem de Zonguldak’ın kalkınması için büyük öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Sendikamızın bu konuda destek vereceğine inanıyoruz” dedi.

Karakulak, GMİS Yönetim Kurulu’nu Derneğin her yıl geleneksel hale getirdiği ve bu yıl Ekim ayında Almanya’da gerçekleştirilmesi planlanan Dayanışma Gecesi’ne davet etti.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Karakulak, GMİS Genel Başkanı Demirci’ye, ziyaretin anısına dernek logolu bir kravat hediye etti. Demirci de Zonguldak’ın madencilik kültürünü simgeleyen bir madenci fenerini Karakulak’a takdim etti.

Kaynak:Haberler.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.