22.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

NRW Meclis Başkanını Ziyaret Ettik

Almanya’nın  en yoğun nüfusuna sahip olan Kuzey  Ren Westfalya eyaletinin mevcut meclis başkanı, sayin Carina Gödecke ve  heyeti ile Avrupa Zonguldaklılar  Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile  başkent Düsseldorf’taki parlamento binasında  bir araya gelindi.

Carina Gödecke (NRW  eyalet meclis baskani )( Präsidentin des Landtags NRW ) ,
Heike Gebhard (Gelsenkirchen bölgesinden SPDli NRW Eyalet meclis milletvekili),
Marc Herter ( Hamm bölgesi SPDli NRW Eyalet meclis milletvekili) ,
Sebastian Wuwer(Meclis baskani özel kalemi)

12348077_1656859524582642_2190467756109040372_n

Dernek Başkanımız  Mehmet Karakulak ve Dernek Yönetim Kurulu üyelerimiz İlyas Eveyik, Harun Kürşat Sezgün , Sedat KutucuMustafa Telli, Yunus Yılmaz KediAli Sarı ve Ismail Erkul ( Hamm yabancılar meclis başkanı ve dernek üyemiz )
Gerçekleşen görüşmeyi özetleyecek olursak;
Samimi ve sıcak bir tanışmanın ardından dernek başkanımız Mehmet Karakulak, dernek tanıtımının ardından derneğin şu ana kadar yapılan ve gelecekteki icraat programlarını sundu. Derneğin problem ve isteklerini dile getirdi.

-Dernegin lokal sorunu,
-Müzik ve folklor gruplarımız için antrenman ve çalışma salonu sorunu,
-Gelsenkirchen Belediyesi ile olan ilişkiler,
-Derneğin gelecekteki projelerde Eyalet meclisinin destekleri,
-Proje fonlarından derneğin faydalanması.

Eyalet Meclis Başkanı sayın Carina Gödecke , birkaç yıl önce Zonguldak Belediyesi‘nin davetlisi olarak Zonguldak‘ı ziyareti esnasındaki edinmiş olduğu tecrübelereni dile getirdi. Belediye başkanı  tarafından çok güzel ağırlandığını, Zonguldak‘ın kültürlerin kaynaştığı bir yer olup insanlarının sıcakkanlı ve misafirperver olduğunu gözlemlediklerini söyledi. Avrupa Zonguldaklılar Derneği‘ni daha iyi tanıyabilme adına bir araya gelip bazı konuları masaya yatırıp,imkanları doğrultusunda yardımcı olacağini ve projelerin doğrultusunda Eyalet bakanlıklarına ileteciğini ifade etti.

20151208140740Daha sonra söz alan Gelsenkirchen milletvekili sayin Heike Gebhard , Avrupa Zonguldaklılar Derneği‘ni yakından tanıdığını, Sayın Başkan Mehmet Karakulak ile daha önceden defalarca bire bir görüşme ve fikir alışverişinde bulunma  imkanları olduğunu ifade etti.
Derneğimizin yöneticisi Ali Sarı, sayın Gödecke‘ye bu toplantının gerçekleşmesini mümkün kıldığı için önce teşekkür etti ve  akabinde bundan  mutluluk duyduğunu ama aynı zamanda bir olaydan ötürü hayal kırıklığı yaşadığını belirtti. Orada bulunanların meraklı bakışları altında duruma açıklık getiren Sarı, toplantı salonuna giderken geçtikleri koridordaki duvarda asılan Borussia Dortmund posterlerinin bir Schalke 04 taraftarı olarak kendisini  oldukça rahatsız ettiğini, o duvarda mavi beyaz renklerin daha şık duracağını söyledi.
Bunun üzerine söz alan Hamm milletvekili Marc Herter onun Dortmund posteri olmadığını  Dortmund formasını giyipte çekilmiş milletvekilleri olduğunu söyledi. Bundan cesaret alan Hamm Yabancılar Meclisi başkanı İsmail Erkul kendisininde Borrussia Dortmund’lu olduğunu söyleyince söze giren sayın Gödecke, kendisininde  bir VFL Bochum taraftarı olarak mavi beyazın o duvara daha çok yakışacağını bildiğini ancak Dortmundlu komşularının şuan daha başarılı olduğunu ayrıca yapılan toplantıda Ruhr havzasının en güzide takımlarının taraftarlarının olmasınıda ayrıca hoş olduğunu  söyledi.
Parlamento meclisinde 2016 yılının bütçe görüşmelerinin oylanması için yapılan son  cağrıdan sonra yanımızdan ayrılmak zorunda kalan sayın Gödecke ayrıca Avrupa Zonguldaklılar Derneği‘ni daha yakından tanımak istediklerini ,bunun için bizden derneğimizin faaliyetleri ve projeleri hakkında bir rapor hazırlayıp kendilerine iletmemiz istendi. Yakın bir zamanda bizim seçeceğimiz bir mekanda, tekrar bir araya gelip toplantı yapmak istediklerini belirttiler.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.