25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Kdz.Ereğli İlçemizi Almanya’da Yalnız Bırakmadı

14-16 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenen  Düren Şehir  Festivali, yoğun halk ve kardeşkent heyetlerininde iştirakı ile kalabalık bir katılım gerçekleşti.

Demircan, Duman, Gülyaz ve Yıldırım aileleri öncülük ediyorlar !

Karadeniz Ereğli’ nin Düren ile yakın ilişkilerini Kadir Demircan, Niyazi Gülyaz aracılığı ile seviyeli şekilde sürdürürken, Ereğli Stantı ilçemizi tanıttı.
Festivalde dikkati çeken Kardeşkent delegasyonları arasında en üst seviyede katılan Kdz. Ereğli ilçemizin Belediye Başkan Op.Dr. Hüseyin Uysal eşi ile ,Meclis üyeleri Hasan Pınarcık, Mustafa Şentürk,Nezih Anıl , Fikret Fota ‘dan oluşan delegasyonu etkinliğin son gününde Avrupa Zonguldaklılar Derneği ziyaret etmesiyle Kdz.Ereğli adına geniş sayıda katılım Düren Belediyesi tarafından sevinçle karşıladığı görüldü.


Uzun süre Belediye başkanı Paul Larue görüşen başkan Karakulak daha sonra halkla ilişkilerden sorumlu Sabine Kieven ve Kadir Demircan ile görüşmelerde bulunan Dernek heyetimiz bundan sonraki süreçte birlikte Kardeşkent organizasyonlarında daha aktif yer alınması için gereğinin yapılacağı belirtildi.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve yöneticilerinin SG Türkischer SV  maçını izledikten sonra Kdz.Ereğli adına Düren kentinden gelen Belediye başkanı ve Delegasyon üyeleri ile yaptığı görüşme de 4 Yıldır ilişkilerde cansızlık vardı bugun biz Dernek olarak son anda araniza katılıyoruz iki kentin çıkarına olan bu ilişkinin canlandırılması gerekir,Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Dr. H. Uysal ” iki tarafta tabiiki eksiklikler görülüyor biz sizin Dernek olarak katıldığınız karşılaşmaya Davet edildik sonra katılmama kararı aldık,ikili ilişkilerdeki eksiklikler telafi edilecektir biz burada geniş ve üst seviyede Protokoldeyiz bu da Düren Belediyesi tarafından sevinçle karşılandığı görüldü ” ifadesini kullandı .


DERBY VE KARDEŞLİK HAVASINDA GEÇEN MÜSABAKA

Festivalin son gününde ilgi duyulan başka gelişme de kentte yaşayan çoğunluğu Zonguldak Kdz.Ereğli bölgesinden gelen gurbetçiler olmak üzere,Anadolu’nun her köşesinden gelen kardeşlerimiz tarafından kurulup yönetilen SG Türkischer SV kulübü ile Kürt kökenli gurbetçilerin oluşturduğu takımla yapılan lig müsabakasıydı.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu müsabaka 45 dk.izledi seyirci taraftar ilgisi bir hayli yüksek olduğu dikkat çeken konuydu.

Karşılaşmayı SG Türkischer SV  takımı 3:1 kazanarak ligteki liderliğini korumuş oldu.

Kentteki gurbetçilerimizin önde gelenlerinden Kdz. Ereğli den olan Niyazi Gülyaz ; ” takımın 50 Yıl önce kuruluşundan bugüne ailece kulüpteyiz, içindeyiz Düren kentinde halkımızın daha fazla desteğine ve sahiplenmesine ihtiyacımız var Düren kentinin kardeş kent ilişkilerinin canlanmasıyla Düren ‘de tekrar Zonguldak Kdz. Ereğli atmosferi oluşacaktır,
Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu’na ve Başkan Mehmet Karakulak ‘a böyle bir günde Stadyumda yanımızda bulunarak bizlere moral verdikleri için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanmıştır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.