25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Zorluk çekmek istemiyoruz

Almanya’da toplamda 518 bin Zongudak, Bartın ve Karabük’lü insanın yaşadığını belirten Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Karakulak, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır ile görüştü, Çaycuma Havaalanı’nın yurt içi uçuşlara açılmasını yurt dışı uçuşlarında da daha fazla desteklenmesini istedi.

1

Brüksel’de Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır ile görüşen Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Çaycuma Havaalanından iç hat uçuşlarının başlatılmasını dış hat uçuşlarına ise aktarma yapılabileceğini belirterek destek istedi.

„GİRİŞİM BAŞLATILSIN“ Sadece İstanbul’da 122 bin 592 Zonguldak’lı, 98 bin 56 Bartın’lı, 95 bin 441 Karabük’lü insanın bulunduğunu hatırlatan Karakulak, „Zonguldak, Bartın ve Karabük halkı, Çaycuma Havaalanından iç hat uçuşlarının başlatılmasını bu konuda devletin desteği ile Türk Hava Yolları önderliğinde girişim başlatılmasını bekliyoruz“ dedi.

BAKANA BİZZAT İLETTİ

Uluslararası uçuşlar da dahil olmak üzere havalimanının yaşadığı eksikliklerin biran önce giderilmesini isteyen Karakulak, Bakan Bozkır’a şu ifadelerle seslendi: „Almanya 518 bin Zonguldak, Bartin, Karabük’ten insanımız vardır. Bu insanların çoğu ilk jenerasyon olan 1940-1955 yılları arasında doğmuş ve Alman’ya işçi olarak gelmiş, emekli olmuş insanlardır. Bu yaşlı insanlarımız bu bölgede büyük çabalar ortaya koymuş, tırnakları ile çalışarak hayatlarına devam etmişlerdir. Bu insanlarımızın başta memleketlerine gitmek istediklerinde Ankara ve İstanbul yollarında zorluklar geçekmektedir.

„TALEPLERİMİZ“

Devletimizden istediğimiz iç hatlarda Türk Hava Yollarının Çaycuma’ya uçması, dış hatlarda direk Çaycuma’ya, direkt mümkün değilse aktarmalı İstanbul/ Zonguldak/Ankara ve diğer bölge havalimanlarına bağlantılı uçuşlar yapılması ve teknik olarak da bu konuda devletimizin gereken desteği ve imkanları sağlamasını istiyoruz. Bölge insanımız eziyet çekmeden bu şehirlerimize ulaşabilmesini sağlanmasını istiyoruz“ dedi.

STK’LARLA TOPLANTI

Bozkır da Dernek Başkanı Karakulak ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek konunun Bakanlar Kurulu’na taşıyacağını belirtti. Brüksel’de Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik düzenlenen toplantıya Türkiye’nin Belçika Büyükelçisi Hakan Olcay, Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy, Avrupa’da önde gelen Türk STK Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ile AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Reha Denemeç, Gaziantep Milletvekili ve AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Ali Şahin, AK Parti eski Sakarya milletvekili Şaban Dişli, AK Parti eski Siirt milletvekili Afif Demirkıran ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı Meryem Göka katıldı.

ilgili haber: 14 Temmuz 2015 tarihlidir.

Kaynak: Ereğli Önder Gazetesi

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Schalke 04 dedi ki:

    Fiyatları düşürün biraz , ayıptır ya 4 kişilik aileyle oraya bilet almak tam anlamıyla lüks oldu kişi başına 700 euro biletmi olur ,parana kıyıp alıyoruz bide ucak sudan sebeble ankaraya iniyo taam bir rezillik ,

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.