04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

AB-Türkiye İlişkileri Yeniden Hız Kazandı

AB-Türkiye ilişkileri yeniden hız kazandı. Vize zorunluluğu kalkmak üzere.

1511582_264971476999807_1496445609_n

Avrupa Parlemantosu Milletvekili , SPD partisinden olan sayın Gabriele Preuß bugün yaptığı açıklamada, Türkiye ile olan ilişkilerin hızlandığını ve  Türk vatandaşlarına vizelerin önümüzdeki Ekim ayına kadar kalkacak olmasının kendisini sevindirdiğini belirtti.

Preuß, dünkü zirvede Avrupa devlet ve hükümet başkanlari Türkiye ile somut bir sonuca ulaştı. Mülteci krizinden oluşan sorunlar yüzünden bazı kararlar ele alındı. Avrupa Birliği , Türkiye`de bulunan yaklaşık 2 milyon mülteciye yardım etmek amacıyla Türkiye`ye yaklaşık 3 milyar Euro finansal destekte bulunacağını açıkladı. Bu karar Türkiye`de bulunan göçmenler için büyük bir destek.
Üstelik ve nihayet Türkiye`nin Avrupa Birliğine üyelik sürecinin hızlandırılması kararlaştırıldı. Sürecin hızlandırılması için yeni konular üzerinde bazı konuşmalar olacak. Türkiye`deki son gelişmelerden dolayı, özellikle basın özgürlüğünün ve muhalefet haklarının zor durmunu göz önünde bulundurarak, kapsamlı görüşmeler çok önemlidir.
Özellikle Türkiye vatandaşlarının Schengen bölgesi için vize sorunluluğu 2016`nın Ekim ayına kadar kaldırılması beni çok sevindirdi!
Bu Almanya ve özellikle Ruhr bölgesi için çok iyi bir haberdir.
Dünkü neticeden doğan tedbir paketi bizim sosyal demokratların her zaman arzuladığı isteklerden oluşmaktadır.
Ne yazık ki geçmişde bu konuda benim Avrupa Parlamentosunda göstermiş oldugum çabalar muhafazakar çoğunluklar tarafından reddedildi. Doğru yolu bulmak için maalesef büyük bir kriz gerekiyormuş.” diye konuştu.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.