08.04.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Zonguldak“a Bacasız Sanayii Projesi girişimi.

Zonguldak ve yöresinde Bacasız Sanayii geliştirmek için proje başlatılıyor. Ak Parti Zonguldak Milletvekillerinden Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar’ın önerileri ile  Bacasız Sanayii Projesi için girişimler Almanya’dan başlatılacak.

IMG_5122

Zonguldak milletvekili Çaturoğlu’nın aralarında bulunduğu Ticaret Odaları ekibi içinde çeşitli meslek guplarından oluşan 30 kişilik gurup, Almanya’nın Hannover kentinde yarın açılacak Uluslar arası Hannover Sanayii ve Endüstri Fuarı’nı ziyaret edecek, inceleme ve araştırmalarda bulunacak.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın organizesinde , iki ayrı kafilenin 13 kişilik heyeti, Düsseldorf Havalimanına inişindensonra, kara yolu ile Hannover’e inen 17 kişilik gurup ile birleşecek.

Avrupa Zonguldaklılar Dernek Başkanı Mehmet Karakulak’ın verdiği bilgilere göre, 26 Nisan Çarşamba günü Anakent Essen Belediyesi ile işbirliği protokolü imzalanacak. İşbirliği aamacının; Zonguldak ve yöresinde Bacasız Sanayi’nin alt yapısını oluşturacak bir toplantı gerçekleştirilecek.

Dernek başkanı Karakulak’ın verdiği bilgilere göre Essen kenti Ticaret Odası ile yapılması palanlanan işbirliği projesi kapsamında Essen ve bölgesinde nasıl bir bacasız sanayi oluşturulduğu yönünde bilgi paylaşımı planlandığı öğrenildi.

Karakulak konuya ilişkin verdiği bilgilerde şöyle dedi:

27 Mart 5 Nisan arasında Ankara’da Zonguldak havalimanının duurumu konusunda yapılan bir görüşme esnasında Ak Partili iki milletvekilinin Zonguldak ilimiz için Bacasız Sanayi düşüncesi ile başlaşlamış olmasıdır. Çaturoğlu ile bu konuda görüşmelerimizde Merkezi Essen kentinde bulunan Türkiye Araştırmalar Merkezi (TAM) öncülüğünde aynı kentin Ticaret Odası ile ortaklaşa işbirliği geliştirmek için aracı olmam talep edildi. Gerekli bağlantıları yaparak girişimlerde bulundum, olumlu cevaplar geldi. 27 Nisan günü (yarın) heyetlerin bir araya gelerek buluşma ve görüşme toplantısı ayarlandı. İlk toplantı TAM merkezinde gerçekleşecek, aynı gün öğleden sonra Alman Ticaret Odası’nda heyetler bir araya gelecek. Söz konusu toplantıda, karşılıklı iyi niyet işbirliği anlaşması imzalanacak. İlerleyen süreçte iki taraf gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra işbirliği proyokolüne dönüştürülecek. Essen kenti kurumları çok deneyimli ve uzmanlık alanı iyi bir kent. Bilindiği üzere üretimi durdurulan ve kapatılan maden ocakları tesisleri yıllar önce bacasız sanayiye dönüşmüş, boş alanlar sosyal ve kültürel faaliyet alanlarına dönüştü, tiyatro ve eğlence merkezleri ortaya çıktı. Zonguldak ilimizde yapılması palanlanan da bu yöndeki projenin hayata dönüştürülmesi çerçevesinde yoğun bir çalışmaya gidilecek. Demir ve Çelik Sanayii’nde iyileştirmeler yönünde ileriye dönük atılacak adımlar, turizmi alanını da  kapsayacak şekilde düşünülmekte” .

Çaturoğlu’nun, Zonguldak’ın uzun vadede her alanda şekillenmesi konusunda il milletvekili olarak üzerlerine düşeni yapmak için gayret ve çalalarının süreceğini, ilin sorunlarını yakından tanıyan milletvekili olarak yatırımlar konusunda ağırlıklarını koyacaklarını belirttiğini ifade ettiği vurgulanırken,  Çaturoğl’nun özellikle Maden Taş Kömürü sektöründe  ağır şartlarda çalışan maden işcisinin çalışma şaratlarının iyileştirilmesi yönünde mutlak bir düzenlemenin kaçınılmaz olduğunu belittiği ifade edildi.

Cevdet Albay. 25 Nisan 2016

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.