05.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Valilerimizi Ziyaret Ettik !

ORTAK SORUNUMUZ /BİRLİKTE ADIM ATILSIN/
BİRLİKTEN DOĞAN GÜÇ İLE BU SORUN ÇÖZÜLÜR . ..

Günümüzde havayolu taşımacılığı her kesim için vazgeçilmez bir unsurdur,zira zaman kaybı çok önemli bir faktördür bu da yatırım sektöründe maliyeti etkilediği için yatırımcının çok hassas olduğu bir konudur.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği olarak konumuz, Karaelmas bölgesinin havayolu ile ulaşımıdır.
Zonguldak Saltukova Havalimanı açılmadan önce
20 Saat ulaşım yaşlı ve hastalarımız açısından bir faciayı andırıyordu.
Alman havayolu şirketi Germania‘nın 8 yıldır uçtuğu alanda
Türk Hava Yolları başta olmak üzere bazı şirketlerin mazeretleri hepimiz tarafından bilinmektedir.Başlıca mazeret olarak görülen, ulaştırma bakanı talimatıyla DHMİ tarafindan satın alınıp altyapı çalışmaları başlatılan ILS cihazı önümüzdeki sezonda faaliyete geçeceği kesinleşmiş bulunuyor .


Bu ne anlama geldiğini bilmeyen yoktur en basit örneği sisli havalarda uçakların alana inişlerinde kolaylık sağlaması gibi,etrafi dağlık cografyada uçaklara alandan teknik destek verilmesi pilotların yönlendirilmesi gibi kolaylıklar , ikinci olarak belirtilen mazeret ise pist darlığı ve kısalığıdır.
Bu kapsamda hayati önem taşıyan pistin 2400 metre ye uzatılması 45 metre ye genişletilmesi için Havalimanı Yönetimi tarafından yapılan bir proje ilgili bakanlığa sunularak siyasi iradenin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Batı Karadeniz bölgesini çok yakından ilgilendiren yurtdışı ve yurtiçi uçak seferleri için
bölge valilerimizi ziyaret ettik !

4 yıl boyunca israrla sürdürdüğümüz ortak mücadelemizde Avrupada faaliyet gösteren Bartın ve Karabük kardeş derneklerimizin büyük destekleriyle önemli bir aşama kaydedilmiştir.
Birlikte sürdürülen imza kampanyası sonucu dosyanın ilgili bakanlığa teslimi,Başbakan in verdigi söz dahil 4 kez Ulaştırma Bakanı ve Ulaştırma Bakanlığı ,DHMİ ile yapılan görüşmeler neticesinde nihayet göz ile görülür şekilde icraat’a dönüşüyor.

“”””Bölge Valilerimiz den Destek talebinde bulunuyoruz”””:. ..

Görüşmelerde Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Mehmet Karakulak ve beraberindeki heyet önce Zonguldak Valisi sayın Ahmet Çınar tarafından kabul edilip sırasıyla Karabük Valisi sayın  Kemal Ceber ile
Bartın Valisi Sayın Nusret Dirim‘i makamlarında gectigimiz günlerde ziyaret ederek 3 ilin ortak Degeri olan Saltukova Havalimanı için destek talebinde bulunuldu.

Son olarak 8 Aralık ‘ta sayın Bartın Valisi Nusret Dirim’i ziyaret esnasında Bartın Ticaret Odası Başkanı Sayın Halil Balık Zonguldak Tic.Odalarını temsiilen Devrek TSO Başkanı Ertan Civak Avrupa Zonguldaklılar Derneği Zonguldak il temsilcisi Dr.Bünyamin Altundal ile Zonguldak Platform adına Osman Sav hazır bulundular.Sayın valilerimizi ziyaret esnasında konuşulan konu; Havalimanı ve Havalimanına Destek içerikli mevzular il ve İlçeler arası Karayolu Ulaşımı gibi konular.
Hızlı bir ulaşım, bir bölgenin gelişmişliğinin en en temel göstergelerinden biridir. Zira Ulaşımda uzun mesafeli ve zahmetli noktalara hic bir yatırımcı sermayesini kolay kolay aktarmaz ve de dolayısıyla yatırım yapmaz,turist gelmez ,öğrenciler tercih durumlarında ulaşımı zorlu olan bölgeleri seçmezler””.

Zonguldak-Bartın- Karabük illerinin ortak noktasına çok yakın mesafede bulunan, Uluslararası uçuş lisansına sahip olan Saltukova Havalimanına 3 Valimizin aynı yaklaşımla sahip çıkılması,benimsenmesi için sırasıyla 3 Valimizi ziyaret ederek bölgenin acil ihtiyacı olan yatırımcı ve turizmin yanı sıra gurbetcilerine de sahip çıkılması açısından beraberce adım atılması çok önem arzetmektedir. Bölgenin yarım milyondan fazla yurtdışında yaşayan gurbetciye sahip olması, Saltukova Havalimanına uçan yolcuların üc ilimizin insanından teşekkül olması yine Ülke genelinde çeşitli illere göç eden toplam ülke genelinde 1 Milyondan fazla gurbette insanın olması,120 bin civarında yüksek öğrenim gören ögrencilerin ulaşımda havayolunun önemi dile getirildi.
Ortak noktadaki görüşler başlıca şöyle,havalimanın eksikliklerinin giderilmesinde birlikte adım atılması ve destek verilmesi.
Pist uzatılması ve genişletilmesi çalışmaları ile projenin takibinde bir komisyon oluşturulması,ayrıca BAKKA ‘ya teknik destek ve projeyi takip görevi verilmesi için valilerimizden ricada bulunulmuştur ..

Yerli otomotiv üretimi için yatırım projesinin Filyos bölgesinde yapılması için 3 il tarafından ortak bir başvuru yapılması. ..
3 ilimizin valilik kanalıyla uçak şirketleriyle bir an önce görüşmeler başlatması. .
Başta Kdz.Ereğli – Devrek arası karayolunun havalimanına acilen bağlanması ve ortak havalimanına en hızlı şekilde tüm il ve ilçelerin karayolu ulaşımının sağlanması talep edilmiştir.Yukarida ki konularda havalimanı geliştirme ve iyileştirme konusunda 3 il valimizin desteğini görmüş olduk. Bu konuda
diğer cok önemli husus ise ticaret odalarının da konuya hassasiyet göstererek destek vermeleridir.

Amacımızı bir hedefimiz bir gücümüz bir noktada toplanmış olarak görüyoruz , tüm bölgemizin milletvekilleri bir araya gelerek birlikte bu sorunu çözeceğine inanıyoruz ve somut neticeler için artık istikamet tekrar Ankara’ya yola çıkıyoruz.
Zonguldak Milletvekilleri Özcan Ulupınar , Ünal Demirtaş ve Karabük Milletvekili eski Meclis Başkanı Sn.Mehmet Ali Şahin ile görüşerek siyasî irade anlamında desteklerini talep ettik… Havalimanı yönetim kurulu başkanı sayın Zonguldak valisini vekaleten Çaycuma kaymakamı Serkan Keçeli,Havalimanı Müdürü Hasan Özşahin,BAKKA Genelsekreter vekili Elif Acar ,Zonguldak Tic.Odası Başkanı Metin Demir, eski THY Uçuş KOORDİNATÖRÜ olan şimdiki Bartın BAKKA ofisinde görevli, Kalkınma destekleme KOORDİNATÖRÜ olan zengin bir Teknik Uçuş bilgilerine ve tecrübeye sahip Bahadır Kalecik ‘i de ziyaret edip ayrıca Zonguldak ‘ta Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek lobisel bir güç anlamında önemli adımlar attık.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.