25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Mehmet Karakulak, ” Tehdit ediliyorum”

Zonguldak Havalimanı Almanya’da enine boyuna tartışıldı. Dernek başkanı Mehmet Karakulak, Zonguldak kamuoyunda çıkan haberlerin ardından” tehdit ediliyorum” dedi. 

Üç ilin dernek temsilcileri Avrupa Zonguldaklılar Derneği lokalinde bir araya gelerek, Zonguldak havalimanı konusunda ortak noktada birleşti.

Almanya’nın Ruhr Havzası’nda faaliyet gösteren Karabük, Bartın ve Zonguldak illeri dernek yöneticileri ile bölgesel dernek temsilcileri  Zonguldaklılar Dernek lokalinde bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.  Dernek başkanı Mehmet Karakulak’ın girişimleri ile düzenlenen toplantıya,   yedi dernek temsilcisi katılım sağladı.

Enine boyuna masaya yatırılan Zonguldak havalimanı konusunda konuşmacılar, üç vilayetin milletvekillerine çağrıda bulunarak;

“Bizleri Ankara’da temsil eden milletvekillerimiz bir an önce Ulaştırma Bakanlığı ile temasa geçmeli. Aksi taktirde yurt dışından  imza kampanyaları başlatacağız” mesajı gönderdiler.

Havaalanı meselesinin sadece Zonguldaklılar Derneği olmadığını, tüm havza açısından önem taşıdığı konusunda birleşen dernek temsilcileri, pistin uzatılması, gerekirse tepenin tıraşlanması ve İniş Kontrol Cihazı (ILS) yerleştirilmesi ile THY’nin A319 uçağının rahatlıkla inebileceğini, ancak verilen sözlerin yerine getirilmemesinden yakındılar.

“TEHDİT EDİLİYORUM”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Karakulak, iç seferlerin başlayabilmesi için  ILS cihazı ve pistin uzatılmasının istenirse halledilebileceğine değinerek; ” Maalesef verilen sözler yerine getirilmek istenmiyor gibi bir hava estirilmekte. Zonguldak basınında son çıkan haberlerin ardından tehdit edilmeye başlandım.” diyerek sözlerine söyle devam etti:

“Yol, köprü yapan, dağları delen devletimiz küçük bir havalimanına takılacağı kanaatinde değilim. Burada, bölge dernekleri temsilcilerimiz ile bir araya gelerek ortak noktada buluştuk. Havaalanı konusu bizlerin vazgeçilmezi haline geldi. Buradan milletvekillerine bir kez daha çağrımız var, bizi hafife almasınlar. Biz THY’den Almanya. Zonguldak bağlantılı uçuşlar talep etmiyoruz. Bizim milletvekillerimiz nerede? ” diye sordu.

Karakulak, dernek olarak Zonguldak valiliğine yazılı bir mektubu ulaştırılmak üzere Dernek Basın İşleri Koordinatörü Cevdet Albay’ı görevlendirdiğini sözlerine ekledi. Albay, önümüzdeki günlerde Zonguldak’a gelecek.

Konuşmacılardan Karabük Yeniceliler Derneği İcra kurulu Başkanı İbrahim Doğancı da söz alarak, görüşlerinin Zonguldak Havalimanı konusunda Zonguldaklılar Derneği ile aynı görüşte olduklarını açıklayarak, ” Bize yakın olan Zonguldak Havalimanı konusunda çalışmalara tam destek vermekteyiz. Bu gün Almanya’da sayıları 400 bini aşan bir gurbetçi kitlesi bulunmaktadır. Buradaki nüfusumuz kalıcı ve devamlı hareket halinde. memleketleri ile sosyal ve kültürel bağlarının kopmaması gerekiyor. Bölge siyasetini yürüten üç vilayetin  milletvekilleri siyası ayrım yapmadan bölgenin ihtiyacı olan hizmetler için birleşerek hizmet vermek zorundadırlar. Bölgemiz Filyos projesi ile önem kazanmakta. Onları, meselenin çözümü için göreve davet ediyoruz” dedi.

“EYLEMİMİZ BÜYÜK OLUR”

Devrekliler Derneği Başkanı Şahin Tabakoğlu ise konuşmasında, havalimanı konusunda aktif destek vereceklerini ifade ederek, Zonguldak havalimanının Batı Karadeniz Bölgesi açısından önemine vurgu yaparak; ” Biz gurbetçiler buradan ne yapılması gerekiyorsa ardımıza bırakmayacağız. Bölgemizde onlarca cami dernekleri bulunmakta. Onların yönetiminde Zonguldaklı hemşehrilerimiz var. Gerekirse protesto ve imza kampanyalarımızı devreye sokarız, ortak noktamızda  sesimiz daha gür çıkar. Gerekirse tüm dernekleri bir araya getirip Ankara’daki vekillerimizin ve Ulaştırma Bakanlığı’nın kapısını çalarız. Eylemimiz büyük olur. Bizlerin her birinin memlekette yakınları var. Seçim dönemi geldiğinde herkes akrabası ile ne konuşacağını bilir ve bazı değişimlerin sağlanmasını da biliriz.” diye konuştu.

Dernek lokalindeki toplantıya ZONHAV yönetim kurulu üyesi  Recep Kahya da katıldı. Dernek temsilcileri Kahya’ya bazı sorular yönelterek konu hakkında bilgiler  aktarması talebinde bulundular. Kahya, bazı teknik konular hakkında soruları cevaplayabileceğini, bazı konularda ise açıklama yapamayacağını belirtti.

Kahya şu açıklamalarda bulundu.” Germania Hava Yolları  fiyat politikasından ne vaz geçiyor ne de taviz vermek istemekte.  Öger ile böyle değildi. Öger döneminde yolcu sayımız fazlaydı. Çünkü Öger fiyatlarda oynama yapıyordu. Ayrıca Öger döneminde yıllık yolcu kapasitemiz geliş-gidiş toplam 30 binin üzerindeydi. Bu rakam bu gün 30 binin altına düştü.”

 

Haber ve Fotoğraflar:

Cevdet Albay

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.