04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Başkan çıldırdı. “Sabrımızı taşırdılar”

Avrupa Zonguldaklılar Derneği’inden önemli açıklama

“Artık susmayacağız ! Sabrımızı taşırdılar”

Geçtiğimiz hafta Zonguldak kamuoyunda Çaycuma Havalimanı hakkında çıkan haber üzerine açıklama yapma zamanının geldiğini belirten Avrupa Zonguldaklılar Derneği başkanı Mehmet Karakulak; ” Çaycuma Havalimanı  konusunda sürdürdüğümüz çalışmalar sabrımızı taşıran noktaya ulaştı. Susma zamanı geçti” dedi.

Havalimanı konusunda Zonguldak hattında nelerin yaşandığını ve  havalimanı çalışmalarının durdurulmasına anlam veremediğini belirten Karakulak şöyle konuştu:

“Avrupa Zonguldaklılar Derneği olarak 5 yıldır Havalimanı’nın iç hatlara açılması için mücadele ediyoruz. Resmi ağızlardan ve kurumlardan yazılı olarak nedenlerin ortaya çıkmasında etkimiz olduğunu düşünüyoruz. Sorun, sadece dağın tıraşlanması, pistin uzatılması değil, şimdilik isimlerini saklı tuttuğum  bazı milletvekillerimizin ilgisizliğine takılmaktadır.  Havadan cıvadan bahseden, kendilerini iş yapıyormuş gibi gösteren  milletvekillerimiz var.Geçtiğimiz Şubat ayında “THY uçacak” diye kesin söz verenler oldu, halen bir hareketlilik yok. Hangi Şubat ayı belli değil. Artık şu bir gerçek. Cumhurbaşkanının onay ve talimatı olmadan verilen sözlerin yerine gelmeyeceğini biliyoruz. Üzülerek belirteyim, verdiğimiz bu mübadeleler sonucunda hangi siyasilerin ve bürokratların gerçekten yurtdışında yaşayan gurbetçiler için ve  Zonguldak için mücadele ettiği belirlemiş olduk.” diye konuştu.

“Artık uçmak istiyoruz.”

Karakulak, meselenin üst düzey yetkililere götürülmesi gerektiğine inandığını belirterek;

“Artık uçmak istiyoruz. meselenin boyutu başbakan Binali Yıldırım’a, Ulaştırma Bakanına buradaki durumu detaylı anlatmak gerekmekte. Tek tek değil, milletvekillerimizin hepsinin bir araya gelerek bu konuda talepte bulunması bulunması kaçınılmaz. Buradan üç milletvekiline bu konuda rica ediyorum” dedi.

Havalimanı konusunun  yıllardır Zonguldak kamuoyunda tartışıldığını ve eleştirildiğini hatırlatan Karakulak, eleştirilerden kendisinin de nasibini aldığına değinerek şöyle devam etti;

“Arpa boyu kadar ilerlemedi”

“Bu konu kamuoyunda eleştirilerin hedefine oturtuldu. Hatta zaman zaman bizlerde bu eleştirilerden nasibimizi alıyoruz.
İlk etapta bizi eleştirenler  haklı görünebilirler ama biz asla hiç bir zaman laf olsun peşinde olmadık. Birşeylerin olacağına inandık. Çıktığımız yolda pes etmedik ve devam ediyoruz. Bu yolda  işadamlarımızın  manevi destekleri oldu.  Zonguldak ‘ta 70 kişiye iş kapısı açan Dr. B. Altundal mücadelemizde yanımızda olmuştur.”

Çaycuma’ya ziyaretlerde bulunan Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas’ın Zonguldak Havalimanı’nı ziyareti ardından iktidar milletvekilleri konusunda söylediklerini hatırlatan Karakulak; “Havalimanını ziyaret eden görüntüde 6-7 Muhtar değildir. 385 dolayında Muhtarın ziyaretidir. Yüzbinlerce insanı temsil edenler orayı ziyaret etti. Nas, 9  milletvekiline mesaj göndererek yardımcı olmaya çalıştı.  Maalesef, kurumlar arası ve bozuk olan kişisel ilişkilerden dolayı havalimanı konusu bir arpa boyu kadar ilerlemedi.

“Şahsi talepler ileten milletvekilleri”

Çaycuma Havalimanı konusunda en çok mücadeleyi Almanya’da yaşayan gurbetçilerin verdiğine değinen Karakulak, şunları anlattı.

“Havalimanı mücadelesinde mücadele eden, gayret ve çaba gösteren daha çok gurbetçiler olmuştur. Bu gün Avrupa ülkelerinde 500 binden fazla Zonguldaklı gurbetçi yaşamakta. Dernek olarak sert açıklamalarımız olacak. Bölge milletvekillerinin, Belediye başkanlarının isimlerini açıklayarak artık kamuoyundan gizli adım atan bir Dernek olmadığımızı ortaya koyacağız.
9 Milletvekiline, ilgili  bakandan randevu için defalarca ricada bulunduk. Sadece iki milletvekilinin gayretlerini oldu. Kar kış demeden Ankara’da günlerdir Ulaştırma bakanları ile birebir görüşebilmek için koşuşturduk. O sancılı hatıraları unutmayacağız.
Avrupa’dan Gurbetçilerin sesini duyurmak için gittiğimiz bu görüşmede cebinden Şahsi talepleri olan vekilleri ile karşılaştık. 5 yıl sonra gelinen noktayı yaşıyoruz halâ. Sabır ve sükunetten bahsedecek, enerji ve tahammülümüz kalmadı.
Buradan son çağrımızı tekrarlıyoruz. Bir an önce Engel ve maniaların gerekli şartların, THY ve diğer Özel Havayolu şirketleri tarafından belirtilen ve istenilen şartların yerine getirilmesi için Devlet Hava Meydanları tarafından başlatılan hamlelerin, takibinin bölge milletvekilleri tarafından yapılmasını talep ediyoruz.”

“Faydalı kişiler görevlerinden alınıyor”

Karakulak uzun ve sitemli konuşmasını şu sözlerle tamamladı.

“Zonguldak ‘ta neler olup bitiyor? Bizler yurtdışında yaşayan, Karaelmas diyarında yeri yurdu ve yatırımları olan gurbetçileriz. Neden Ankara ve Devletin zirvesi Zonguldak’ı pek umursamıyor? diye ciddi ciddi düşünmeye başladık. Gördük ki işin gerçeği çok farklı
Cumhuriyetin ilk vilayetini 3 ‘e böldüler şimdide Tuz gibi dağıtıp etkisiz hale getirdiler. Yaşadığı yere sahip çıkıp yatırımlarını buraya yapanların, ayaklarını kaldırdıklarını görüyoruz. Son zamanlarda dikkatimizi çeken;  Zonguldak ‘ta faydalı insanlar ile  yok edilme mücadelesine başlandı. Bunu çözemiyoruz. Hiç bir siyasi parti ayrımı yapmaksızın ve şahısları tutmaksızın değerlendiriyoruz. Gördüğümüz doğruları sessiz kalmaksızın dile getirmeye çalışacağız. Zonguldak’ ta çalışan becerikli olanlar görevinden alınıyor ayrımcılık yapılıyor. Bizim gibi düşünmeyene farklı sesini çıkarana alenen meydan dayağı bile atılıyor bu ilde.
Zonguldak ilimizin Avrupa’ya açılan bizim direk ayak bastığımız nokta.”

Cevdet Albay

23.09.2017

 

 

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.