25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Zonguldak’a Uçmak İstiyoruz

Zonguldak Havalimanı’na inmek için Türk Hava Yolları’nın talep etiği maddelerden biri olan ve montajı yılan hikayesine dönen İLS cihazı nihayetinde monte edildi.
Sayın Cumhurbaşkanımızın Zonguldak ziyaretinde ‘Mart’ın ikinci yarısı uçuşlar başlayacak’ sözünü vermişti ve aldığımız son istihbaratlara göre 20 Mart’ta yurt içi ve yurt dışı test uçuşları başlayacak.
Ama unutmayalımki THY’nin istekleri sadece İLS cihazı değil , ayrıca pistin uzatılıp genişletilmeside talep edilen maddelerin arasında idi.


İnşallah Zonguldak Havalimanın Pist genişletilmesi ve uzatılmasındaki Hukuki engel ortadan kaldırılır ve bir an önce daha büyük gövdeli uçaklar ve Kargo uçakları buraya iner.


Önce Hayal edilir sonra onun gerçekleşmesi için insanlar mücadele ederler, görüştüğümüz çoğu havayolu şirketleri pistin uzatılması durumunda buraya seferler düzenleyeceğini beyan ettiler.

Devlet tarafindan kamulaştırılan arazinin hukuki bir girişimle durdurulduğunu Dernek olarak girişimlerimizle ortaya çıkarmış bulunuyoruz, Hukuki sürecin ne aşamada olduğunu araştırıp şayet kişilerin şahsi çıkarı uğruna böyle bir yola başvurduğunu ve kimlerden kaynaklandığını ispat edilirse bunu sorumluluğumuz gereği kamuoyuyla paylaşacağız .

Karaelmas diyarında ve gurbette yasayan yaklaşık 2 milyon kişinin geleceğiyle,kimse ve kuruluşlar menfi davranıp şahsi çıkarları uğruna oynamamalı diye düsünüyoruz.


Bütün problemleri bitmiş ama hukuki engel yüzünden pistin uzatılamaması ve dolayısıyle buraya büyük uçakların inememesi ve netice itibariyle ucuz ve uygun fiyatlarda halkımızın uçamamaları gurbetteki biz Karaelmas insanını üzmektedir.
Bir şirkete mecbur kalmanın doğurduğu problemleri hep beraber gördük.

İstikrarlı uçuş ve fiyat politikalarındaki denge ancak büyük uçakların uçabildiği bir Pist ile olur.
Acil gerekli problemi çözülmüş sadece pisti kısa olduğu için 150 kişiye kadar uçakların inebildiği bir havalanımız var ve biz STK’lar olarak buranın ayakta kalmasına engel olan her türlü girişim ve oluşumun karşısında dik durup mücadelemize devam edeceğiz.
Biz yeni bir havalimanı için veya birilerinin şahsi çıkarları icin 10 Yıl daha bekleyemeyiz.
Biz artık avrupadan Ankara-Istanbul a değil direkt  Zonguldak’a uçmak istiyoruz.
Havaalanı sahasındaki İLS çalışmaların sona erdiği,deneme amaçlı uçuşların başlayacağı ve Türk Hava Yolları sefer hazırlıklarının başlayacağı bu günlerde önümüzdeki hedef Pist genişletilmesi ile ilgili çalışmadır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.