04.07.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Yıllardır Özlenen Bugün Gerçekleşti

 

1960 lı yıllarda Avrupa ya Zonguldak tan yani Karaelmas diyarından göç eden nesillerin anavatana doğduğu yerlere 20 Saat yolculukları ayrı bir çile ayrı bir eziyet içindeydi,hele yaşlı ve hasta engelli ve emeklilerimiz için ızdıraplı geçmekteydi.

Atlasglobal Havayolları, 136 yolcusuyla Düsseldorf’tan Zonguldak’a ilk uçuşu için havalandı.

Atlasglobal Almanya Müdürü Ahmet Kaymaz’ın karşıladığı ilk uçuşun yolcuları arasında seferleri düzenleyen Eurostar Flugresien GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Sarı, Atlasglobal Hava Yolları Avrupa Müdürü Ayşe Mısırlı Mirza, Zonguldak Havalimanı (ZONHAV) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya ve Avrupa Zonguldaklılar Derneği  Başkanı Mehmet Karakulak BRTV Almanya temsilcisi Ali İnan , NRW Gündem  ve iyi bir muhabir  olan ,her zaman derneğimizin yanında yer alan Samsun‘lu üyemiz Aslanım 55‘te  yer aldı.

Bu günkü uçakta 2 Saat 40 dakikalık yolculukta 27  Engelli yolcu bulunuyor ve tüm uçaktaki yolcular ile birebir konuşma imkanı bulan Dernek başkanı Mehmet Karakulak yolcuların mutlu olduğunu sadece fiyatlar konusunda şikayetlerin görüşüleceğini ifade etti.

İlk uçağı karşılayanlar arasında bulunan , Devrek Belediye başkanımız Çetin Bozkurt’un gönderdiği ,Devrek Belediyesi personelleri  , orijinal Devrek Simidi ve meyva suyu dağıttılar.Çetin  Başkana bu inceliğinden dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca havalimanımıza servis tahsis etmiş olan Çaycuma Belediye başkanı sayın Bülent Kantarcı beye ve Bartın Belediyesine çok teşekkür ederiz.

Ayrıca havalimanında derneğimizi temsilen bulunan  ve video çekip oradaki engelli vatandaşlarımıza yardımcı olup aslında bu direkt uçuşlar olmadığı zaman, Karaelmas diyarından Almanya’ya göçüp  gurbette yapmış oldukları birikimleri gene vatanlarına aktarmış olan birinci ve ikinci nesilin , oldukça mağdur olduklarını dile getirip mühim bir konuya işaret eden Avrupa Zonguldaklılar Derneği  Zonguldak  temsilcimiz Dr. Bünyamin Altundal hocamızada   çok teşekkür ederiz.

2009 dan bu yana artık uluslararası bir Havalimanı trafigine sahip olan Zonguldak ‘a 15 Haziran 2019 da ilk defa Türk bayraklı Türk Hava Yolu olsn Atlas Global ile gurbetçilerimiz Düsseldorf’tan Zonguldak’a uçtular. İlk Ucak seferleri 2009 Düsseldorf ve Dortmund‘tan direk başlamıştı.


Avrupa Zonguldaklılar Derneği basta olmak üzere olan başlatılan girişimler sonucu İLS Teknik donatıma sahip olan Havaalanın,Pist çalışmaları ile ilgili Proje kapsamında olan yatırım planı önümüzde süreçte hayata geçilecektir bu süreçte yine Dernek olarak destekleyip takibinde bulunmaya devam edilecektir.

Tüm hemşerilerimizi bu süreçte Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nin üyesi olarak destekçisi olmaya davet ediyoruz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.