23.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Yalnız Değilsiniz

Avrupa Zonguldaklılar Derneği bünyesinde devam etmekte olan ,çevremizdeki hasta ,yaşlı veya engelli vatandaşlarımızı ziyaret ederek hal hatır sorduğumuz ve yardım edebileceğimiz konular olduğunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığımız ,onlara yanlız olmadıklarını ,derneğimizin yanlarında olduğunu hissettirdiğimiz ‘Yalnız Değilsiniz’ faaliyetimizin

ve 11. Dönem içerisinde bu güne kadar yaptığımız diğer faaliyetlerin tanıtımı amacıyla üyelerimize yönelik bir etkinlik düzenledik.

Genel Sekreterimiz Ayhan Gidici tarafından sunulan proğramda başkanımız Mehmet Karakulak tarafından yapılan ve birlik ve beraberliğin önemine değinerek katılımlarıyla etkinliği destek verenlere teşekkür ettiği açılış ve selamlama konuşmalarından sonra, öğretmen, yazar ve şair Sayın Bahattin Gemici, okuma alışkanlığı kazandırılması hakkında bir konuşma yaptı.

Kitabından da bazı bölümler okudu. Sayın Gemici, dur durak demeden her toplantıda, her etkinlikte bulunarak yazdığı kitapları tanıtmakta ve okuma alışkanlığı kazandırmak ve anadilimiz Türkçe’mizin çocuklarımızı mutlaka okullarda öğretilmesi gerektiğini vurgulayan konuşmalar yapmaktadır.

Proğramımızda katılan bir diğer kıymetli misafirimizde Zonguldak Şafak Gazetesinde gazetecilik yapmakta olan üyemiz Meryem Demir ve kızkardeşi Yazar Yeşim Demir hanımefendi idi.

Eğitimini İngiltere ve Amerika’da yapan Yeşim hanım İstanbul’da yaşamakta ama annesi ve kızkardeşini ziyaret etmek için fırsat buldukça sık sık Zonguldak’ta bulunduğunu söyledi.

Saygıdeğer yazarlarımızla Zonguldak‘ın problemleri hakkında bilgi alışverişinde bulunma imkanına sahip olduk.

Derneğimizin Halkoyunları eğitmeni sayın Filiz Kara‘nın öğrencileri olan Mavi Melekler Ekibi‘nin folklör ve davul gösterisi çok beğeni topladı.

Derneğin son 2 yıldır faaliyetlerinin anlatıldığı proğram, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Karaelmas Folklör Ekibi‘nin muhteşem gösterisiyle devam etti.

 

Müzik gruplarımızın hocası Zafer Kurt ve Ekibi Türk Halk Müziği ayrıca Saz Hocamız Mustafa Mecillioğlu ve Ekibi Türk Sanat Müziği resitali sunup büyük alkış topladılar.Oldukça yoğun sayıda üyemizin katıldığı proğram sponsorlarımız ile beraber bastırdığımız takvimlerin dağıtımıyla sona erdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.