04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Tüm Üyelerimize Tekrar Duyurulur!

Avrupa Zonguldaklılar Derneği üyelerimizden , Askerlik konusunda gelen yoğun sorular üzerine bu hatırlatmayı yapmaya gerek duyduk.

Askerlik kanununda yapılan değişiklikle yurt dışında yaşayanların 1000 Euro karşılığında muvazzaf askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılmasının yolu açıldı.
Peki bu imkandan faydalanabilmek için hangi şartlara haiz olmak gerekiyor.

1000 euro’ya dövizli askerlik yapmanın şartları:

1: Oturma veya çalışma iznine sahip olarak işçi, işveren sıfatıyla veya bir meslek ya da sanatı icra ederek, yurt içinde geçirilen süreler hariç olmak üzere toplamda en az 3 yıl süreyle fiilen yabancı ülkelerde bulunmak gerekiyor.

2: 1 numaralı şart haiz olan 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar kanununa tabi yükümlüler 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar durumlarını ispat eden belgelerle bağlı bulundukları Türk konsoloslukları aracılığıyla askerlik şubelerine başvurmak zorunda.

3: Başvuruda 1000 euroyu ödemek zorundasınız. Parayı ödedikten sonra muvazzaf askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaksınız.

4: 6661 numaralı bu kanun yürürlüğe girmeden önce dövizle askerlik hizmetinden yararlanmak için başvuranlar ise yukarıdaki 3 şarta haiz olmaları durumunda 1000 euro karşılığında askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak.

5: Kanun yürürlüğe girdiğinde 38 yaşını tamamlamasına rağmen dövizle askerlik için başvurmayanlar ile başvurmaların arağmen parayı ödemeyi tamamlayamadıkları için dövizle askerlik hizmeti kapsamından çıkarılanlar 1 numaralı şarta haiz olmaları halinde 31 Aralık 2017 tarihine kadar 1000 euro ödeyerek askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.