07.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Münster Başkonsolosun Mesajı

Münster Başkonsolosluğu’da göreve başlayan Başkonsolos Pınar Gülün Kayseri’den vatandaşlara mesaj var. Başkonsolos Kayseri, Başkonsolosluk web sitesinden vatandaşlara hitaben  mesaj yayımladı.

5fef005f-58ef-4b67-af76-f41370b75bad

Münster ve Detmold Valiliği Bölgesindeki Türk Toplumunun Değerli Üyeleri,
Yarım asrı aşkın bir süredir Almanya’nın dokusunun bir parçası haline gelen, spordan sanata, bilimden siyasete kadar ülke zenginliğine önemli katkılar yapmakta olan Türk toplumuna layıkıyla hizmet edebilmek en büyük gayemizdir.

2014 yılı 15 Eylül günü başladığım T.C. Münster Başkonsolosluğu görevini, benden önce siz değerli vatandaşlarımıza bu görevde hizmet vermiş olan 9 Başkonsolosumuzun gösterdiği özveri ve samimiyetle yerine getirmeye çalışacağım.
1982 yılında kurulan Başkonsolosluğumuz, Münster ve Detmold Valiliklerinde yaşayan yaklaşık 130.000 vatandaşımıza hizmet sunmaktadır.

Görevim süresince sadece vatandaşlarımızın ve kökenleri Türkiye’ye uzananların değil Türkiye ile gönül bağı olan herkesin Başkonsolosu olma gayreti içinde olacağım.

Konsolosluk işlemini hızlı, etkin ve güler yüzlü bir şekilde yapmak, bundan önce olduğu gibi başlıca önceliklerimizden biri olmaya devam edecektir. Hizmet kalitemizin siz değerli vatandaşlarımıza layık bir seviyeye yükseltilmesi için tüm mesai arkadaşlarımla birlikte çaba sarf edeceğiz.

Bunun yanısıra, özellikle alt yaş grupları itibarıyla çok kültürlü toplum yapısının giderek belirginleştiği Almanya’da, bir arada yaşama sürecinde karşılaşılan sorunların çözümünde Başkonsolosluk olarak yapıcı katkılarda bulunmayı sürdüreceğiz. Bu bağlamda, Alman muhataplarımızla olumlu bir işbirliği ruhu içinde başta eğitim ve istihdam olmak üzere hayatın her alanında fırsat eşitliği ilkesine tam riayetin sağlanmasına gayret edeceğiz.

Başkonsolosluk binamızı hepimize gurur verecek bir şekilde yeniden inşa etme yönünde başlamış olan hazırlıkların tamamlanarak bir an önce inşaat aşamasına geçilmesi bir başka önceliğimizi teşkil etmektedir. Yeni hizmet binamız başta park sorunu olmak üzere mevcut sıkıntıları giderecek şekilde planlanmaktadır.

Web sitemizi düzenli güncelleyip sizlerden gelecek yorumlar doğrultusunda geliştireceğiz. Bilgi çağının gereklerine uygun şekilde konsolosluk işlemlerinin tamamını internet ortamına taşınması yönündeki çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Mevcut internet alt yapımızdan yararlanarak konsolosluk işlemleriyle ilgili her türlü bilgiye ulaşmanız mümkündür. Aynı şekilde soru, arzu ve isteklerinizi bu sayfalar marifetiyle bizlere iletmenizden memnuniyet duyarız.  Bu vesileyle, Başkonsolosluğumuzun kuruluşundan bugüne kadar konsolosluk hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülmesine katkıda bulunan değerli selefim Başkonsoloslara şükranlarımı sunuyorum.

Görevim süresince her birinizle tek tek tanışma imkanı bulmayı ümit ediyor, bu vesileyle hepinizi içten saygı ve hürmet duygularımla selamlıyorum.

 

İşlem ve bilgi edinmek için,

Münster Başkonsolosluğu web sitesi link

http://munster.bk.mfa.gov.tr/Default.aspx

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.