07.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Gurbetteki Zonguldak İftarda Buluştu

Avrupa Zonguldaklılar Derneği‘nin bu yıl Ditib Gelsenkirchen-Hassel Mescid-i Aksa Camii’nde  düzenlediği Geleneksel İftar Yemeği kalabalık bir yoğunlukla gerçekleşti.


Açılış konuşmasıyla misafirlere seslenen başkan  Mehmet Karakulak, Avrupa Zonguldaklılar Derneği camiası adına gittikçe her yıl daha da yoğun gerçekleşen İftar Programının Ramazan ayının bizlere verdiği manevi kazançlardan hoşgörü,sevgi , sabır ve huzur ile gecemizin açılışını yapıyor sizlere ve tüm insanlığa BARIŞ , KARDEŞLiK ,HUZUR içinde tüm inançlar arası dostluklar  ve samimi muhabbet dolu bir akşam dileyerek salondaki konukları selamladı ve teşrifleri için  teşekkür etti.

Misafirler arasında bulunan SPD Milletvekiki, Avrupa Parlamentosu  İnsan Hakları Komisyonu başkanı ve Zonguldak/ Castrop-Rauxel  Kardeskent Derneği  başkanı  Frank Schwabe iki Ülkenin ebedî bir Dostluğuna değinerek iki bölge arasında başlatılan ilişkilere önem verildiğini ve iki bölgedeki eğitim kurumları başta olmak üzere çeşitli alanlarda Zonguldaklılar Derneği ile omuz omuza bereber Projeler başlatıldığını dile getirdi.


Ardından BRTV’ye konuşan Sayın Schwabe Dernek sayesinde ciddi örnek bir birliktelik oluştu bu gibi buluşmalar bizleri güçlendirmektedir dedi,

sonrasında  konuşan Gelsenkirchen Belediye Başkanı Martina Rudowitz ve Castrop Belediye Başkanı  Rajko Kravanja ile Herten Belediye Başkanı  Fred Toplak  ortak görüşlerinde “Karaelmaslıların çoğunlukta ve yoğunlukta yaşadıkları bölgedeyiz artık uyum ve iç içeyiz”.


Davete bir çok Alman Türk siyasetçiler ,eğitimciler,akademisyenler ve işadamları iştirak ederek duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Gecede basın camiasından Alman basınının da izlediği organizasyonda , Ahmet Birinci, Aslan Arslan,Yılmaz Adıyaman ve BRTV Televizyonu Avrupa Temsilcisi Ali Inan ‘da vardı.

Geceye katılan NRW Eyalet  Milletvekili Sebastian Watermeier, Azerbaycan fahri Konsolosu Dr.Yuksel Dükan,
Gelsenkirchen Belediye başkanı Martina Rudowitz.

Zonguldak ilimizin kardeş kenti Castrop Rauxel ‘in Belediye başkanı Rajko Kravanja.

Herten Belediye başkanı Fred Toplak.
Gelsenkirchen Bölge Emniyet Müdürü Vekili Andreas Kovert.

Gelsenkirchen Evangelik kilisesi Baş Papazı Montanus, Bochum Cezaevi Sosyal Görevlisi Çağlayan Atış hanım, Karabük-Yeniceliler  Derneği başkanı İbrahim Doğancı,TV Program yapımcısı ve iş adamı Mümün Uluç, Avrupa Devrekliler Derneği Başkanı Şahin Tabakoğlu ve Yönetim Kurulu ,Çaycumalılar Derneği Başkanı Şenol Alagöz ve Yönetim Kurulu, Kdz.Eregli Bayat Derneği Başkanı Erhan Erdem ve Yönetim Kurulu, ZONHAV Yönetim Kurulu Başkanvekili Recep Kâhya ve Yönetim Kurulu üyeleri, Alman Türk Dostluk Der.Başkanı Oya Erken-Biesler. Zonguldak Kayabaşı Dernegi Başkanı Hasan Tıska ve Yönetim Kurulu Hamm Uyum Meclisi başkanı ve SPD partisi Başkan yardımcısı İsmail Erkul, Zukunftbildungswerk Turgay Tahtabaş.
İş adamlarımızdan Adnan Derviş, Eberhard Braun  ve  birçok tanınmış simalar Dernek yönetimine teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Sahnede  Müzik hocası  Mustafa Mecillioglu ve ekibinin Türk Tasavvuf Müziği sunumu ile Recklinghausen Ditib Kuba Camii’nin Küçük  Semazenler Ekibi‘nin (Kadir, Emir,Anıl , Muhammet, Resul, Hamza, Efecan, İbrahimve Ensar) güzel semazen gösterisi ve akabinde Eğitimci Din Görevlisi Bünyamin Gedik’in okuduğu Kur-anı Kerim den bazı Ayetlerin Almanca izahından sonra Ezan ile misafirler iftar sofrasına davet edildiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.