29.09.2021 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

1. Avrupa Hışıroğlu Buluşması

Devrek Hışıroğlu Köyüleri Datteln Çimen Düğün Salonunda düzenlenen 1. AVRUPA HIŞIROĞLU BULUŞMASI’nda bir araya geldi.

Avrupa Hışıroğlu Derneği‘nin organize ettiği geceye, Avrupanın çeşitli yerlerinden gelen Hışıroğlu köylülerinin yanısıra , Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Devrekli İşadamları İsmail Gedik,Kasım Gebeş, Vedat Karagülle, Şeref Çataklı ve Ufuk Saraç, Karabük- Yenice ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucular Kurulu Başkanı Dursun Döngel, İcra Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi, Basın Sorumlusu ve Karabük BRTV Avrupa Temsilcisi Ali İnan, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Almanya Amasralılar Derneği Başkanı Akın Saylam ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sırasıyla proğramın sunumunuda üstlenen Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mersinli Üzeyir Oğuz arkadaşımız , Hışıroğlu Köyünün medar-ı iftiharı Ozan Sabri Yanaz, Karaelmas Diyarının değerli ses sanatçıları Solist Hasret, Sezai Çağdaş ve Aydın Çimen sahne aldı.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği bünyesinde yetişen Karaelmas Folklor Ekibi muhteşem gösterileriyle geceye ayrı bir renk kattılar. Buradan hocaları Filiz Kara hanımefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu özel günde (27.12) 1.Avrupa Hışıroğlu Derneği Buluşması‘nın yanısıra, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Kadın Kolları Başkanımız Hatice Tatar‘ın kızı ve Karaelmas Folklor Ekibimizin öğrencisi Esila‘nın 10. doğumgünü ve Avrupa Hışıroğlu Köyü Dernek Başkanı Ali Sarı‘nın 33. Evlenme Yıldönümüde kutlandı.
İşin güzel tarafı 33 yıl önce Herne Röllinghausen Düğün salonunda evlenen Günay ve Ali Sarı çiftinin mutlu gününde sahnedeki sanatçılardan biri olan Sezai Çağdaş‘ında gene sahnede olması idi.

Tabiki yöremizin her eğlencede bulunması gereken, olmazsa olmazımız Mehter takımı Hışıroğlu köyünden Mustafa Kürekçi ve Ekibi yaptıkları Köçek Show’da harikaydı.

HIŞIROĞLU KÖYÜNDENİZ
Dağların Menekşesi , mor Sümbülleri
Eğirdik dokuduk , bizler yünleri
Dört gözle beklenilen, Mahya günleri
Çalışkanız üretkeniz, Hışıroğlu Köyündeniz

Harmanlara serildi , Buğday demeti
Düvenler döner durur , çoktu zahmeti
Ekmek oldu aş oldu , Rabbin hikmeti
Çalışkanız üretkeniz, Hışıroğlu Köyündeniz

İmeceyle kazılırdı,mısır çapası
Herkese açıktı, evin kapısı
Bir hoş muhabbetti, dostlar sofrası
Çalışkanız üretkeniz, Hışıroğlu Köyündeniz

Bulguru keşkeği ,dibekte dövdük
Açlığı yokluğu , herşeyi gördük
Kilimi çekeneyi, tezgahta ördük
Çalışkanız üretkeniz, Hışıroğlu Köyündeniz

Köklerimiz memleketde, burda dalımız
Bu sevdayı kalbimize, koydu anamız
Üzülsek eksilsek, yanar canımız
Çalışkanız üretkeniz, Hışıroğlu Köyündeniz

Biz gençler öğütleri, aldık atadan
Mertliği erdemi, diledik Haktan
Bir iken bin olmayı,gördük topraktan
Çalışkanız üretkeniz, Hışıroğlu Köyündeniz
27.12.2019 FATOŞ ÇETİNBAĞ

Gecede Şair Fatma Çetinbağ’ın okuduğu Hışıroğlu Şiiri ,salondakilerden büyük alkış aldı , salondakilere geçmişi hatırlattı ve herkese duygusal anlar yaşattı.Hışıroğlu Derneğine imzalı bir Şiir Kitabını Hediye eden Fatoş hanıma teşekkür ediyor, Avrupa Zonguldaklılar Derneğimizin bir etkinliğinde beraber olmayı diliyoruz.

Hışıroğlu Dernek Başkanı Ali Sarı, misafirlere ve köylülerine kısa bir teşekkür konuşmasının ardından, gecede emeği geçen Filiz Kara, Mehmet Karakulak, Ozan Sabri, Üzeyir Oğuz, Solist Hasret, Sezai Çağdaş ve Aydın Çimen’e plaket takdimiyle muhteşem gece sona erdi.

Avrupa Hışıroğlu Derneği Kadın Kolları
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.