04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Almanya’da belediye başkan adayına saldırı

Almanya’da belediye başkan adayına seçim öncesi bıçaklı saldırı.

Köln’de, yarın yapılacak ( 18.10.2015 ) olan büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri öncesinde, CDU, Yeşiller, FDP ve beş partinin desteklediği, seçimin favorisi olarak görülen bağımsız aday Henriette Reker bıkçaklı saldırıya uğradı.

CDU, Yeşiller, FDP ve beş partinin desteklediği, seçimin favorisi olarak görülen bağımsız aday Henriette Reker bıkçaklı saldırıya uğradı.

CDU, Yeşiller, FDP ve beş partinin desteklediği, seçimin favorisi olarak görülen bağımsız aday Henriette Reker bıkçaklı saldırıya uğradı.

Seçim öncesi yaşanan ve Reker’ın ağır yaralandığı saldırı herkesi şok etti. Köln’ün Nippes semtinde oturan Frank S. adlı saldırganın, başkan adayı Reker’i, 20 santimli bir bıçakla boynundan yaraladığı, Reker’in ağır yaralı olmakla birlikte hayati tehlikesinin olmadığı açıklandı.

MÜLTECİ POLİTİKALARI YÜZÜNDEN SALDIRIYA UĞRADI

Saldırı, başkan adayı Reker’in Köln-Braunsfeld’de, Aachener Straße yanında kurulan hafta pazarında seçim çalışmaları yaparken yaşandı. Eşi de göçmen olan ve göçmen dostu olmasıyla tanınan Reker’e saldıran saldırganın, “Ben bunu Reker’in mülteci politikaları nedeniyle yaptım” dediği bildirildi. Köln polisinin verdiği bilgilere göre; 44 yaşında olan saldırgan, Cumartesi sabahı saat 09:00 sularında, meydanda olan Henriette Reker’e doğru koşarak saldırıyı gerçekleştirdi. Bu sırada, seçim bilgilendirme standında olan CDU’ya mensup beş kişi de yaralandı. Saldırıda Reker, 20 santimlik bıçakla boynundan yara aldı, nefes borusundan yaralandı. Ancak konuşabilir durumda olan Reker’in hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

SEÇİMLER YAPILACAK

Öte yandan, CDU, Yeşiller, FDP gibi beş partinin destekediği bağımsız aday Reker’in saldırıya uğraması, ertesi gün, yani 18 Ekim Pazar günü yapılacak olan seçimlerin yapılıp yapılmayacağı sorusunu da gündeme getirdi. Köln Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan resmi açıklamada, seçimlerin aynı şekilde yapılacağı duyuruldu.

POLİS, CİNAYET KOMİSYONU KURDU

Yaşanan saldırıyla ilgili Köln Emniyet Müdürlüğü’nde bir cinayet komisyonu kuruldu. Komisyonu saldırıyı incelemeye aldı. Kölnlüleri şok eden saldırı hakkında politikacılar da üzüntülerini açıkladı. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Finans Bakanı Norbert Walter-Boryans “Ben şaşkına döndüm. Demek, demokrasi içinde barışçıl bir yarışın şuurunda olmayan insanlar var. Henriette Reker ve tüm yaralananlara geçmiş olsun diliyorum” dedi. Federal Adalet Bakanı Heiko Maas (SPD) da bıçaklı saldıryı “anlaşılmaz ve iğrenç bir eylem” olarak nitelendirdi. Başbakan Angela Merkel’in de, CDU Genel Başkan Yardımcısı ve KRV Başkanı Armin Laschet’ten, Reker’in sağlığı hakkında bilgi aldığı öğrenildi. KRV Başbakanı Hannelore Kraft (SPD) da saldırının kendisini şok ettiğini söyledi. Kraft, “Bu saltdırı hepimize yapılmıştır” dedi.

Kaynak: Zaman Gazetesi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.