25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

2 Filmle Almanya ve Türkiye’yi Temsil Ettiler

SESSİZ ÇIĞLIK VE İSLAMOFOBİ

Gurbetçilerin eseri olan, yönetmen Ömer Sarıkaya ‘nın yönettiği 2 Film’i Cannes Film Festivaline taşıdılar.

1- Gelsenkirchen ve çevresinde tanınmış Simaların Rol aldığı filmde Engelli insanların yaşamını Konu olarak Projeye çeviren Avrupa Zonguldaklılar Derneği ve Gelsenkirchen Kenti Kültür ve Eğitim Dairesi tarafından desteklenen, yapımcısı Yönetim Kurulu arkadaşımız  Oktay Akkaya ‘nın  çektiği “Der Stumme Schrei (Sessiz Çığlık)” Projesi Cannes Film Festivalinde sunuma lâyık görüldü.


Film’e destek veren Firma yetkilileri Hasan Köktürk,Hasan Terzi,Yalcın Yirmibesoğlu,Recep Kahya gibi bir çok Sponsor kuruluşlar ile Avrupa Zonguldak Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Mehmet Karakulak ekip halinde Cannes’de bu projenin arkasında sonuna kadar Oktay Akkaya‘nın yanında olarak yer aldılar.


Engellilerin engelsiz yaşayabileceği herkes gibi özgür ve iradeye sahip oldukları lakin yaşadıkları tüm engellemelere rağmen bir yerlere gelebildiklerinin mücadelesini vizyona yansıtan bu Film Almanya Kuzey Ten Vestfalya Eyaleti Gelsenkirchen Kenti ve çevresinde ünlü Sinema oyuncuları Wilma  Elles gibi sanatçıların ‘da Rol katılımıyla tamamlanmıştır .

2- Yapımcı Kuruluş Star Akedemi /Oktay Akkaya /Yatırımcı Zeki Bayırlı katkılarıyla Avrupa Zonguldaklılar Derneği lojistik destekleriyle Dünya Vizyonuna hazırlanan İSLAMOFOBİ filmin çalışmaları tamamlanmasıyla Cannes Film festivaline katıldı.


Bu yıl Türkiye’den hiç bir Sinema filminin yer almadığı Festival’de hem Türkiye hem Almanya ‘yı temsil eden bu iki Eser bir hayli İlgi ve alâka görmektedir.
T.C.Kültürve Turizm bakanı Mehmer Ersoy bizzat katılarak desteklediği Tanıtım Stand ve Gecesi düzenlenen dünyanın en çok tanınmış festivallerinden olan CANNES FİLM FESTİVALİ yoğun bir katılımla devam ediyor.

Kültür ve Turizm bakanı ile görüşme yapan Avrupa Zonguldak Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak ile Oktay Akkaya ve Star Akademi Sahibi Ali Ekber Yıldız ” Avrupa ‘da böyle önemli bir Etkinlikte Gurbetçilerin Eseri olan bu iki Projeye sahip çıkılmasını ve konuya ilşkin düşüncelerini arz ederek bakandan gerekli Destek konusunda söz aldılar.

İslâm düşmanlığını Konu alan İSLAMOFOBİ filmi Türkiye tarafından da destek göreceği bir Eser olarak Galası’nın Türkiye’de yapılmasıyla yakında tüm ülkelerde Vizyona girmesi bekleniyor.

Bu iki Film Avrupa Zonguldak Derneği tarafından başlatılan girişim ve lojistik ile Tanıtım desteği alan eserlerdir.

Cannes Film Festivalinde tanınmış Yapımcılar Hasan Karabulut ile bir araya gelen Oktay Akkaya,Ali Ekber Yıldız ve Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak:” Göç hikayelerinden gerçek yaşananlardan canlı şahitlerin ve kanıtların bir araya getirilerek başlatılacak olan Dram ve Hazin hikayelerin bir arada olacağı Almanya ve Türkiye olarak 2 ülkenin desteğiyle 1960 yıllardanbaslayan Kömürün izinden bugünlere konulu bir Projeye Star verildiğini duyurdular.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.