25.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Milletvekili Külünk’e, Zonguldak Havalimanı’yla ilgili bir mektup sunuldu

Geleneksel Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Ruhr Bölgesi iftarı Marl Almina Düğün Salonunda yapıldı.

1
İftar yemeğine; Dış İlişkiler Başkanı ve İstanbul M.V. Metin Külünk,UETD Gn.Bşk. Zafer Sırakaya,

KülünkZafer Sırakaya

Münster Başkonsolosu Pınar Gülün Kayseri, Essen Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa,

5

ATGB Gn.Bşk. Orhan Buyurman, UETD Gn.Bşk.Asiye Bilgin,Gn.Sekr. Bülent Bilgi, UETD 2.dönem Gn.Bşk.Süleyman Arslan, Bielefeld Bölge Başkanı Şenol Sayı, BİG Partisi Gn.Bşk. Haluk Yıldız, Derneğimizin eski Başkanı ve aynı zamanda UETD Gelsenkirchen şubesi Başkanı Erol Yukarıbaş, Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği  Başkanı Mehmet Karakulak , Genelsekreter Ayhan Gidici, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sarı ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.

Sahnede konuşma yapan Külünk :Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük Türkiye olma yolunda Avrupalı Türk‘lerin desteklerini devam ettirmelerini istedi.
Türkiye‘mizin diğer Avrupa ülkeleriyle eşit olduğunu, bizimde eşit haklara sahip olması gereken Avrupalı müslüman Türk vatandaşı olduğumuzu söyleyen Külünk, yaptığı konuşmanın sonlarında, UETD Yönetimine davet ettikleri için, ardından Essen ve Münster Başkonsoloslarımıza ve diğer misafirlere katılımları için teşekkür etti.Sonrasında ‘Hiç kimsenin endişesi olmasın, herşey daha iyi olacak, herşey yükselen Türkiye için, herşey Avrupanın eşit vatandaşı olan Müslüman Türkler için’ diyen Külünk birde ricada bulundu.
‘Yazın yola çıkıyorsunuz lütfen dikkatli olun. Türkiye’de bir sıkıntı olursa beni arayabilirsiniz bizler sizin için varız’

Metin Külünk Tel: (0090 312 420 6300-1)
Konuşmanın ardından iftar vakti oldu ,açılan oruçtan ve kılınan namazdan sonra Hemşehrimiz ve derneğimizin üyesi Hüseyin Çelik‘in verdiği ilahi resitali  ve eşliğinde Semazen vardı.

389
Sonrasında başkanımız Mehmet Karakulak, Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul Atatürk Havalimanı-Zonguldak yurtdışı bağlantılı iç hat seferlerinin başlatılması için İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ten yardım istedi.
Başkan Mehmet Karakulak, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) iftarında Cumhurbaşkanı’na yakınlığı ve Bakanlıklar arası güçlü bir diyaloğa sahip olan  İstanbul Milletvekili Metin Külünk’le görüştü.

64
Başkan Karakulak, Milletvekili Külünk’e, Zonguldak Havalimanı’yla ilgili bir mektup sundu. Mektupta şu görüşlere yer verildi:
Avrupa’da yaşayan Karaelmaslılar adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne iletilmesi talebiyle;
Sayın Değerli Vekilimiz, bildiğiniz gibi yıllardır Avrupa’da yaşayan Karaelmaslılar, yani Batı Karadeniz’in büyük bir bölümü gurbette yaşamaktadır.
Gurbetçiler olarak 2000’li yıllardaki girişimlerimiz sonucu ve dönemin  hükümetinin de desteği ile Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki Zonguldak Havalimanı’nda Düsseldorf seferleri, 2009 yılında başlatılmıştır. Ancak Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yaşayan insanlarımız, Düsseldorf şehrine olan uzaklığından dolayı bu hizmetten yararlanamamaktadır. Hamburg, Berlin, Frankfurt ve Münih’te yaşayan insanlarımıza bu hizmetin ulaşması bu şartlarda çok güç ve neredeyse mümkün değildir.
Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı-Zonguldak yurtdışı bağlantılı iç hatları seferlerini başlatması için dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, şimdiki Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım‘dan bu konuda bölge insanı olarak destek istemiş, bu konudaki sorunlarımızı anlatmıştık. Kendisi de bu konuyla yakından ilgileneceğini bize şahsen söylemişti, hatta en son Zonguldak ziyareti olan 27 Nisan 2016 tarihli yaptığı açıklamada da THY’nin çok yakında buraya uçacağını söylemişti.
Sizden talebimiz, bu konuda bizlerin sesini Ankara’ya duyurmanızdır.

2 7

10 11

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.