04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Federal Milletvekillerinin derneğimize ziyareti…

Federal Milletvekilleri Zonguldaklılar Derneği’ni ziyaret etti.

Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD), Federal Parlamento Milletveki Frank Schwabe ve Gelsenkirchen kenti Federal Parlamento Milletvekili adayı Markus Töns, Avrupa Zonguldaklılar Derneği’ni ziyaret ettiler.

Foto altı: (Soldan Sağa) Gelsenkirchen Belediye Meclis Üyesi Nezahat Kılınç, KRV eyalet milletvekili ve Federal Parlamento milletvekili adayı Markus Töns (SPD), Dernek Başkanı Mehmet Karakulak, Federal Parlamento Milletvekili Frank Schwabe (SPD) ve kent Uyum Meclisi Başkan Yardımcısı Aydın Kılınç. (Fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayın)

Federal milletvekili ve partisinin İnsanhakları Komisyonu üyesi Schwabe, 24 Eylül’de ülkede yapılacak genel seçimlerde oy kullanma hakkına sahip Türk asıllı Alman vatandaşlarının mutlaka sandık başına gitmeleri önerisinde bulundu.

Onlar bizim parçamız

Scwabe, “ seçimlere katılım ne kadar fazla olursa, bizim de parti olarak sorunlara o kadar eğilme sorumluluğumuz artar” dedi. Ülkede yaşayan göçmen nüfusun öneme sahip yer teşkil ettiğine değinen Schwabe, “ onlar bizim aramızda birer parçamız. Ülke ekonomisine katkıları gün geçtikçe artmakta. Sandık başına giderek, vatandaşlık sorumluluklarını yerine getireceklerine inancım sonsuz” dedi.

Ülkede kalıcıyız

Schwabe’nin konuşması arasına giren Dernek Başkanı Mehmet Karakulak, “ Bizler bu ülkede kalıcı hale geldik. Burada yaşıyoruz. Buradaki sorunlarımızın çözümü için Ankara’yı değil, buradaki yerel kurumlar ile çözmek zorundayız. Dernek olarak tüm siyasi partilere eşit bakıyoruz. Seçimlerde oy kullanacakların sandık başına giderek vatandaşlık görevlerini bir kez daha yerine getirmeleri arzumuz” dedi.

Federal Milletvekili Schwabe dernek üye ve yöneticileri ile lokalde bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Schwabe derneğimizin asil üyesidir.

Lokaldeki sohlet sırasında vatandaşların çeşitli soruları arasında Ankara ile Berlin arasındaki gergin siyasetin nasıl normalleşmeye dönüşebileceği sorusu üzerine Schwabe, “ iki dost ülke arasında sertleşen siyasetin bugünkü duruma gelmesini istemezdik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’deki referandum öncesi Almanya’ya yönelik sert çıkışları tansiyonu yükseltti. Genel seçimler sonrası siyasette normalleşmenin bir yolu mutlaka olacaktır, böyle gitmemeli” dedi.

Mülteci sorunu

Türkiye’nin durumu ortada. Binlerce insanın hapsedilmesi, Ankara’nın gün geçtikçe demokrasiden uzaklaşması kaygı verici.” olduğunu ifade etti.
Türkiy’deki Suriyeli Mülteciler konusunda; “ Suriye’deki sıcak savaş nedeniyle bu gün Türkiye 3 milyon Suriyeli mülteciyi barındırıyor. Partimin İnsanhakları komisyonu üyesi olduğum için bazı ülkelere giderek incelemelerde bulundum. Bu ülkeler arasında Türkiye’de var. Türkiye’de bulunan mülteci kamplarında Suriyelilerin tüm ihtiyacları karşılanmış. Onbinlerce mülteciye bakmak kolay değil. Avrupa Birliği (AB) maddi yardımları mutlaka yerine getirilmeli. Durum diğer ülkelerde daha vahim. Yemen’de üç yaşında çocuk yok gibt. Çünkü açlıktan ölüyor.” dedi.

Dernek lokali

Genel seçimlerde Gelsenkirchen kentinden Federal Parlamento milletvekili adayı Markus Töns ve beraberinde, kentin Belediye Meclisi üyesi Nezahat Kılınç ve eşi Uyum Meclisi başkan yardımcısı Aydın Kılınç vatandaşlardan gelen sorunları dinledi.
Dernek yetkilileri, mevcut lokalin yetersiz ve darlığı nedeniyle kent belediyesinin geniş yer bulmakta kendilerine yardımcı olmaları isteğinde bulundular. Töns ve Nezahat Kılınç konu ile ilgili belediye yetkilileri ile görüşeceklerini belirttiler.

Foto/Haber: Cevdet Albay -16 Eylül 2017

Gelsenkirchen /Almanya

 

 

.

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.