27.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Dernek Başkanımızın Türkiye Temasları…

Devrek İHA Muhabiri Fikri Erdem, Dernek başkanımız Karakulak’a Türkiye’deki resmi kurum ve kuruluşlar ile yaptığı temasları izledi. Fikri Erdem’in görüşmelerden derlediği haber küpürleri..

BAŞKAN KANTARCI PERSONELİ İLE MANGALDA BULUŞTU

ZONGULDAK (İHA) – Belediye Başkanı Kantarcı personeli ile mangalda bir araya geldi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Belediye Başkanı Bülent Kantarcı personeli ile düzenlenen mangal şöleninde bir Araya gelerek kaynaşmanın örneğini sergiledi. Çaycume Belediyesi garaj biriminde ve itfaiye biriminde görev yapan yaklaşık 50 kişili personel ile bir araya gelen kantarcı organize edilen programla ilgili şunları söyledi,

” Bizler zaman zaman personelimizle birlikte çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek kaynaşma ve dayanışma içerisinde moral ve motivasyon depolayarak vatandaşlarımıza hizmet vermekten onur duymaktayız.. Eğer belediyenin çeşitli birmlerinde görev yapan personelinizin moralini yüksek tutarsanız personelinizde belediyeye ve dolayısıyla vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için elinden gelen gayreti göstermekten asla taviz vermez. Bugünde belediyemiz bünyesinde hizmet veren garaj ve itfaiye personelimizle birlikte yanmızda misafir olarak bulunan Avrupa Zonguldaklılar Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak ile birlikte bir araya gelerek mangalda köfte ekmek ziyafetine katıldık katılımlarından dolayı Karakulak’a ve organizasyonu tertip eden personelime teşekkür ediyorum” dedi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN BAKAN YILDIRIM’A ZİYARET

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek Zonguldak Havaalanının sorunlarını dile getirdiler.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakır Bakan Yıldırım’ı makamında birlikte ziyaret edip Zonguldak Çaycuma Havaalanının sorunlarını ileterek konuya çözüm bulunması yönünden Yıldırım’dan yardım istediler.

Özcan Ulupınar , ”Sayın Bakanım, İlimiz havalananının en büyük sorunlar arasında yer alan kesintisiz uçak seferlerinin devam etmesi ve uçuş güvenliği açısından ILS sistemi kurulması mümkün olmadığı takdirde, Van Havalimanına (RVS) sisteminin kurulması yönünde çalışmalar yapılması ve statü olarak sorumlu olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından gerekli etüt ve teknik çalışmaların yapılarak tesis edilmesi zorunluluk arz etmektedir. Filyoz Vadi Projesi kapsamında planlanan yatırımlar içerisinde Mania teşkil eden pist başlarına yakın tepelerin gerek Filyos Çayı Islahı sedde çalışmaları, gerekse Filyos Limanı arazisinin dolgu sahalarında kullanılmak üzere tahsis edilerek, tek maliyetle olumsuzluğun kaldırılması sağlanabilecektir. İlgili kurum ve kuruluşların bu yönde talimatlandırılması gerekmektedir. İç hat uçak seferlerinin başlatılabilmesi için Zonguldak Valiliğince Zonguldak, Bartın, Karabük İllerini kapsayan talep araştırması yapılmış, sonuç olarak bölgenin seferlerinin başlatabilmesi yönünde talepli olduğu anlaşılmıştır. İç hat uçak seferleri için mutlaka THY veya alt şirketi olan Anadolu Jet ile uçuşların başlatılması yönünde çalışmalar düzenlenmelidir. Yurtiçi ve yurtdışı seferlerinin milli havayoluyla gerçekleşmesi bizler için ayrı bir önem arz edecektir. Zonguldak Çaycuma Havalimanının gelişimi ve büyütülmesi için bir lobi oluşturarak, yapılacak eylem planı kapsamında işletici şirketin ve kamu birimlerinin neler yapması gerektiği konusunda ortak bir çalışma ya başlanması gerekmektedir. Pistin Güneybatı istikametindeki arazi Filyos Vadi Projesi kapsamında kamulaştırılmış olup, pist uzatımı için 1000 M. Boyunda 400 M. Genişliğindeki arazinin Devlet Hava Meydanları İşletmesine tahsisi gerekmektedir. Pistin kuzeybatı istikametindeki emniyet sahası (stopway) oluşturulabilmesi için mülkiyet olan araziden 150 x 300 metrelik bölümün Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından kamulaştırılması gerekmektedir sizden bu konularla ilgili yardımlarınızı bekliyoruz” dedi.

Binalı Yıldırım;

“Öncelikle ziyaretiniz beni memnun etti havaalanı ile ilgili konuyu biliyorum ve yakından takip ediyorum. Zonguldak’ın diğer sorunlarını ve halen devam eden yatırımların da takipçisiyim ve hızlandırılması konusunda talimatlarımız var. Özellikle havaalanı konusunda ne gerekiyorsa bakanlığımız tarafından en kısa sürede harekete geçilerek taleplerinizi hayata geçireceğiz konu ile ilgili dosyayı bakan yardımcımıza verdim bundan sonraki süreç tarafımdan takip edilecektir” diye konuştu.
Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak’ta yaptığı açıklamada,

” Avrupa’da yaklaşık 600 bin gurbetçimiz var özellikle de gurbetçilerimiz arasında engelli ve yaşlı olanlar var. Bakanımıza milletvekillerimiz aracılığıyla ilgili konuyu aktardık kendileri bizleri de yakından tanıdıkları için memnun olduklarını ifade ettiler İnşallah bu emeklerimiz boşa gitmeyecektir ve bölgemize ve bölge insanımıza layık uluslararası ve yurt içi uçuşlarının yer alacağı bir havaalanına sahip olacağız. Bizlere desteklerini esirgemeyen ve bakan ile randevuyu sağlayan Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakır’a Avrupa’da faaliyet gösteren derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Zonguldak Özel Sivil Havacılık San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya da,

” Buraya çeşitli havayolları şirketlerinin gelebilmesi için seyrü sefer sistemlerinin iyileştirilmesi konusunda havaalanı şirketi yönetimi olarak sayın bakanımıza taleplerimizi ilettik kendileri bu konuda bizlere çok iyimser yaklaştı inşallah bölgemize yakışır 7\24 faal bir tesise kavuşur” diye konuştu

  • AVRUPA ZONGULDAKLILAR DERNEĞİ BAŞKANI KARAKULAK VE HAVAALANI YÖNETİMİNDEN MİLLETVEKİLLERİNE ZİYARET

ZONGULDAK (İHA) – Avrupa Zonguldaklılar Derneği Genel Başkanı Karakulak ve Çaycuma Havaalanı yönetimi milletvekillerine nezaket ziyaretinde bulundu.

Merkezi Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde bulunan Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak, Çaycuma Havaalanı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya, Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Emeç ve Çaycuma Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin TBMM’nde bölgeyi temsil eden iktidar ve muhalefet milletvekilleri makamlarında ziyaret ederek hem hayırlı olsun temennisinde bulunuldu. Havalimanının daha profesyonel hale getirilerek uluslararası ve şehirler arası uçuşlara açılması için milletvekillerinden kendilerine destek vermeleri talebinde bulunuldu.

Dört kişilik heyet ilk olarak AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ı makamında ziyaret ederek yeniden Zonguldak’tan milletvekili seçilmesinden dolayı tebrik ettiler ve Zonguldak Havaalanı konusunda kendilerine, yurt dışında yaşayan gurbetçilere ve bölge halkına yardımcı olmaları talebinde bulundular. Heyetin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ulupınar;

‘ Havaalanı bizim, gurbetçiler bizim ve bölge halkı bizim ne gerekiyorsa Ankara’dan her türlü desteği vermeye hazırız ve bundan emin olunuz” dedi.

Daha sonra AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakır’ı makamlarında ziyaret eden dernek başkanı ve havaalanı yönetimi aynı dilek ve temennilerde bulunarak kendilerinden Çaycuma Havaalanının eksikleri konusunda yardım talebinde bulunuldu.

Ardından CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş,Şerafettin Turpçu ve CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya’yı ziyaret eden heyet, muhalefet milletvekillerinden de havaalanı konusunda yardımlarını esirgememeleri ricasında bulundu. CHP’li milletvekilleri ise,”Bu işin iktidarı muhalefeti olmaz bölge bizim bölgemiz, gurbetçiler yine bizim dolayısıyla elimizden ne geliyorsa her türlü desteği vermeye hazırız bu yönde soru önergeleri vermeye hazırız” diye konuştular. Düzenlenen ziyaretleri değerlendiren Avrupa Zonguldaklılar Derneği Genel Başkanı Karakulak,”Havaalanı yönetimi ile birlikte bölge milletvekillerimize düzenlediğimiz ziyaretlerimiz çok olumlu geçti milletvekillerimize Çaycuma Havaalanının sorunlarını bir dosya halinde kendilerine ilettik ve bu dosya içerisinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanının gelişimi ve büyütülmesi için bir lobi oluşturulması, yapılacak eylem planı kapsamında işletici şirketin ve kamu birimlerinin neler yapması gerektiği konusunda ortak bir çalışma ya başlanması, Pistin Güneybatı istikametindeki arazi Filyos Vadi Projesi kapsamında kamulaştırılmış olup, pist uzatımı için 1000 M. Boyunda 400 M. Genişliğindeki arazinin Devlet Hava Meydanları İşletmesine tahsisi, pistin kuzeybatı istikametindeki emniyet sahası (stopway) oluşturulabilmesi için mülkiyet olan araziden 150×300 M’lik bölümün Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından kamulaştırılması konuları kendilerine sunduk ve konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Avrupa’da yüzlerce gurbetçimiz yaşıyor ve bu gurbetçilerimizin memleketlerine rahat gelebilmeleri için her türlü desteği gerek dernek yönetimi olarak ve gerekse havaalanı yönetimi olarak vermeye hazırız” diye konuştu. Ziyaretlerin anısına milletvekillerine Dernek Başkanı Mehmet Karakulak tarafından üzerinde derneğin logosu olan birer kravat hediye edildi.

  • AVRUPA – ZONGULDAKLILAR DERNEĞİ BAŞKANI KARAKULAK BRTV’NİN KONUĞU OLDU

ZONGULDAK (İHA) – Avrupa Zonguldaklılar Derneği Genel Başkanı Karakulak BRTV’nin konuğu oldu

Merkezi Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde bulunan Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak Karabük’te yayın yapan BRTV’nin konuğu oldu.

Bir takım ziyaret ve görüşmeler için Karabük’e giden Mehmet Karakuklak konuk olarak katıldığı televizyon proğramında bölgeyi yakından ilgilendiren çeşitli ana konular üzerinde söyleşide bulundu. Gülbahar Gümüş’ün konuğu olan Karakulak başta Filyos Vadi Projesi ve Zonguldak Havaalanı olmak üzere bölgenin çeşitli sıkıntılarını dile getirerek bölge yetkililerinin konuya daha duyarlı olması talebinde bulundu. Katıldığı Tv proğramından sonra açıklama yapan Mehmet Karakulak,”Yaklaşık bir aydan bu yana ilgili arkadaşlarımızla birlikte gerek Ankara ‘da bakan ve milletvekilleri ile gerekse bölgenin ileri gelen sivil toplum kuruluş temsilcileri ile özellikle Filyos Vadi Projesi ve Zonguldak Havaalanı’nın gerek uluslararası ve gerekse yurt içi uçuşlarının daha etkin hale getirilmesi için bilgi alışverşinde bulunduk. Zonguldak,Bartın ve Karabük her ne kadar ayrı bir il olsalar da sonuçta bölgemizin içinde yer alan ve Karaelmas diyarının birer parçalarıdır ve bu sorunlarda özellikle de bu üç ilimizi yakından ilgilendirmektedir. Gerçekleştirdigimiz ziyaretler Ankara’daki ilgililere gerekli mesajın ulaşacağını ümit ediyoruz. Bizleri Tv’de ağırlayan başta Mehmet Çetinkaya olmak üzere Sefa Çetinkaya,Nazan Yılmaz,Gülbahar Gümüş ve tüm yayın ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Daha sonra Kardemir Karabük Spor Kulüp Başkanı Feridun Tankut’u ziyaret eden Mehmet Karakulak”, Gerek Karabük Spor ve gerekse bölgedeki spor kuruluşlarının en iyi yerlerde yer alması için her anlamda desteklemeye hazırız başta Ferudun Tankut başkanımız olmak üzere tüm Karabük Spor camiasına başarılar diliyorum.

Ardından Karabüklü işadamı İbrahim Öztürk ile görüşen Karakulak,Öztürk ile de özellikle de Zonguldak Havaalanı hakkında bilgi alışverşinde bulundu.  Öztürk;” Zonguldak Havaalanı bölgemiz için alınan isabetli bir karardır bunun daha etkin hale getirilmesi için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.