04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Birlikten Kuvvet Doğar!!!

Almanya ‘da yaşayan Çaycuma Kayabaşı köyü sakinlerinin kurmuş olduğu ve yıllardır faaliyet gösteren Kayabaşı Köyü Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri geçtiğimiz haftasonu Avrupa Zonguldaklılar Derneği ”ni ziyâret ederek birlik beraberlik için bir araya geldiler.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği lokalimizde misafirlerimiz arasında Çaycuma’mızın şirin bir köyü olan Kayabaşı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tıska ve Yönetim Kurulu üyeleri Ergün Cebeci, Fahrettin Yılmaz, Hayrettin Yılmaz, Tahir Karakök, Ali Osman Karakök, Bülent Yılmaz, Kemal Cebeci misafir dernek yöneticilerinin yanısıra Recklinghausen şehrinde bir balık ve kebap Restorantı işleten üyemiz Şener Çakır ve yardımcısı Nedim Mustafa, Recklinghausen’deyaşayan derneğimizin kurucu üyelerinden Recep Kocagöz,Erdal Kuruel, Gelsenkirchen’de Kozmetik sektöründe faaliyet gösteren tanınmış firmalardan Köktürk Kosmetik ‘in sahibi üyemiz Hasan Köktürk’de aramızdaydı.


Buluşma esnasında ciddi rahatsızlığına rağmen hazır bulunan Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak , derneğe hasta yatağından özel olarak Yönetim Kurulu üyelerimizden Genel İdare sorumlusu Ayhan Gidici ve Harun Sezgün tarafından getirilmistir.
İlk defa gerçekleşen bir araya gelişin esnasında derneğin Yazı işleri ve Muhasebe vekili Suat Değirmencioğlu eski yöneticilerimizden Ethem Demirci Sosyal Medya Sorumlusu Ali Sarı, Kadir Yalçın ve İsmet Karakök de bu önemli buluşmaya şahit olmuşlardır.

 

Kısa bir tanışma faslının ardından muhabbet dönüp dolaşıp, an itibarıyle Avrupada yaşayan 500 bine yakın yöre insanımızın sorunlarının en büyüklerinden biri olan Havalimanı konusuna geldi.
Kayabaşı Derneği Başkanı Hasan Tıska‘da derneğimizin Zonguldak Havalimanı için verdiği mücadeleyi desteklediğini ve bölge insanımızın başka bir alternatifi olmadığını belirtti.
1960 yıllarında Avrupa’ya göç etmiş ama vatanını hiç unutmamış ilk nesil artık 70’li 80’li yaşlarda ve Avrupaya İstanbul veya Ankara üzerinden yolculuk artık oldukça zor geliyor.
Ama malesef ekonomik şartlar insanımızı oralardan uçmaya zorluyor.
Kimse unutmasınki ,birçoğu artık tekerlekli sandalye ile yolculuk yapmak zorunda kalan büyüklerimiz ömürlerini çalışmakla geçirdi ve kazandıkları her kuruşu bu memlekete yatırdı.
Zamanının Ulaştırma bakanı, şimdinin Başbakanı Binali YILDIRIM ,Nisan 2016 da Bölge halkına Zonguldak‘ta bir söz vermişti ,yakında uçuyorsunuz diye , o söz malesef havada kaldı…..
Aslında istediğimiz çok zor veya olmayacak imkansız işler değil, sadece Türk Hava Yolları‘nın Almanya-Zonguldak ,olmazsa İstanbul Atatürk- Zonguldak seferlerini başlatması.Oda olmazsa en azından İstanbul -Trabzon uçağının Zonguldak üzeri aktarmalı olması.
Bu Germania şirketinin tekelinin bozulması ,bir rekabet ortamının oluşmasını ve ardından bilet fiyatlarının makul seviyeye düşmesini sağlayacak.
Aslında burada Türk Hava Yolları’nın tutumunu ‘ipe un sermek‘ deyimiyle özdeştirebiliriz. Alman Germania şirketi sonuçta senelerdir buraya uçuyor, ya onlar bu işi fazla biliyor yada bizimkiler bilmiyor.


Zonguldak‘ta bir deyimimiz var’ Köçeğe oyna demişler, “Yerim dar” demiş, yer açmışlar “Eteğim dar” demiş…..Bilmiyoruz yermi dar, yoksa etekmi????

Misafirlerimize bizleri bu akşam onurlandırdıkları için teşekkür ederiz ve bu ziyaretlerin karşılıklı bir şekilde devamını ümit ederiz.
Sonuçta bölge dernekleri olarak hepimiz doğduğumuz yer için birşeyler yapmaya çalışıyoruz ve bu uğurda bir güçbirliği yapmamız ve bir araya gelmemiz gerekmektedir.
Avrupa Zonguldaklılar Derneği olarak eski 67‘li olarak tabir ettiğimiz tüm yörenin derneklerini sevgiyle kucaklayıp, kardeşçe hep beraber hareket etmeye ve Bartın-Karabük-Zonguldak bölgemizin sorunlarını beraber çözmeye davet ediyoruz….. Misafir Dernek başkanı” Avrupa Zonguldaklılar Derneği lobi tecrübesi oluşmuş bir kuruluştur, birlikte adım atmak için buradayız, teklif edilen bir çatıya dahil olmak için Yönetim Kurulumuz ile görüşeceğiz, unutmamak gerekirki birlikten kuvvet doğar “dedi.

Fotokaynak:İmza Medya

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.