22.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Bir Araya Getirdi!

 

 

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Bir Araya Getirdi!

Avrupa Zonguldaklılar Derneği iftar programında buluştu. Her yıl geleneksel olarak yapılan iftar programı Gelsenkirchen-Hassel DİTİB Mescidi-i Aksa Camii‘nde gerçekleşti.

Verilen iftar yemeği iş, siyaset ve bürokrasiden pek çok önemli ismi bir araya getirdi.
İftar  proğramına  başta  üyelerimiz  olmak  üzere   Münster  Baskonsolosluğu’ndan  muavin  Konsolos Müzeyyen Civan ,

Almanya Parlamentosu Sosyal Demokrat Parti (SPD) Milletvekili Frank Schwabe, NRW Eyalet milletvekili Sebastian Watermeier (SPD) ,Gelsenkirchen 1.Belediye Başkanı Martina Rudowitz ,Herten Belediye Başkan yardımcısı Jürgen Grunwald,

Geçmiş dönem NRW Eyalet Milletvekili ve önümüzdeki Secimlerde SPD Gelsenkirchen’den Almanya Parlementosuna milletvekili adayı Markus Töns , çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, derneğimizin herzaman yanında olan, bizleri destekleyen İş adamlarımız ve sevenlerimiz katılmıştır .

Proğramda Ulusal Medya Kanalımız ATV  çekim ve reportajlar yaptı.
Kanal Avrupa‘yı temsilen Mehmet Baş beyefendide misafirlerin arasındaydı. (Yöremizin sevilen kanalı BRTV‘de iftar proğramına katılıp çekim yapacaktı ama kanalın sahibi sayın Mehmet Çetinkaya ve kameraman Ali İnam beylerin Kuzey Avrupa ile ilgili Belgesel çekimleri için Yurt  dışında olduklarından dolayı mümkün olmadı)


Kürsüde yaptığı açılış konuşmasında misafirlere hitaben birleştirici bir konuşma yapan Avrupa Zonguldaklılar Derneği başkanı Mehmet Karakulak, Ramazan-ı Şerif’in hayır, bereket ve kardeşlik anlamına geldiğini belirterek , bu yapılan iftar proğramıyla Ramazan ayının manevi havasını yaşatmak için , verdiğimiz iftar yemeklerine iştirak eden misafirlerimize ve hemşerilerimize çok teşekkür ederim. Avrupa Zonguldaklılar Derneği başarılı lobi gücüyle ve çalışmalarıyla tanınan bir kurum olmuştur.

Böyle organizasyonlar birlik beraberliğimizi sağlam zeminde tutulmasına hele son zamanlarda ihtiyac duyulan birlik beraberliğin güçlenmesi açısından bir vesile olmaktadır.


Karakulak konuşmasının devamında derneğimizin bu etkinliğine uzaktan yakından iştirak eden tüm misafirlerimize, Siyasilere ve İşadamlarımıza Dernek Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum ifadelerini kullandı.


Ardından evsahibi olarak mikrofon uzatılan Gelsenkirchen 1.Belediye Başkanı Martina Rudowitz, misafirleri selamlayıp hoşgeldiniz dedikten sonra Avrupa Zonguldaklılar Derneği‘ni oldukça yakından tanıdığını ve aramızda bulunmaktan mutlu olduğunu belirtti.

 
İftar proğramına katılım oldukça yoğundu.
Misafirler salona sığmayınca, havanın müsait olmasından istifade edilerek bahçedeki açık alan imkanı kullanılarak herkesin memnun ayrılmasıda ayrı bir mutluluk vermiştir .


Proğramda yapılan konuşmaların ardından “Mevlaya Aşıklar Semazen Ekibi” sahne aldı.Yaptıkları güzel Sema gösterisiyle bol alkış alan Enes ve Cihan Kürşat Başöz kardeşlere ve proğramımıza ilahileriyle renk katan Arif kardeşimize ayrıca teşekkür ederiz.
Yönetim Kurulu adına :
Bizim derneğimiz kurum kapısıdır şahıs kapısı değildir, herkesin rahat gelip bizlerle hertürlü sıkıntılarını paylaşılabileceği huzur ve hoşgörü içinde istişare edebileceği bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Günün Sözü:
“Gel, Gel, ne olursan ol, gel!
İster kâfir, ister mecûsî, ister puta tapan ol, gel! Bizim dergâhımız ümitsizlik dergâhı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel!” (Hz. Mevlana)

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.