23.06.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Dernekte Bayramlaşma

Avrupa Zonguldaklılar Derneği‘nin düzenlemiş olduğu yogun bir katılımla gerçekleşen Kurban Bayramı programı vesilesiyle yurt dışı ve anavatanımızda yaşayan tüm kardeşlerimize nice Huzur ve Barış içinde mutluluklar diliyoruz !
Bayramlar,dostluk ve kardeşlik duygularının daha çok pekiştiği tüm Aile fertlerinin biraraya gelebildiği günlerdir.


Bu günlerde idrakında bulunduğumuz Kurban Bayramı’nın, dinimizde Kurban ibadetinin verdiği maneviyatla gönüllerimizde dayanışma hislerimizin doruk noktaya ulaştığı yüceliğinin yaşanmasına sebeb olduğu yardımlaşma ve merhamet duygularının yoğunlaştığı özel bir Bayram olduğunu hepimiz biliyoruz.


Böyle günlerin , gurbette yaşayan vatandaşlarımız için biraz daha farklı duygularla gönüllerde ayrı bir yeri olduğunu hepimiz biliyoruz.
Yaşadığımız ve nesillerimizin genişlediği Memleketlerde köklü tarihimizi, milli değerlerimizi, adet ve geleneklerimizi yaşatarak ve kültürümüzü tanıtarak, anavatanınıza çok önemli katkılar verdiğimizin de bilincindeyiz zira en büyük Elçi kendi halkımızdır.

 


“Yaşadığınız ülkelerde Eğitim,Siyaset, Ekonomi ve Kültürel alanlarındaki Girişimler henüz yerel noktalarda da olsa gittikçe her gecen gün daha da gelistigini ve arttığını görüyoruz ve yaşıyoruz bizleri savunabilecek birliğimizi beraberliğimizi birarada daha etkili ve Güçlü biçimde tutabilecek önderlik ve yöneticilik vasıflı Siyasi görüşlere bakılmaksızın İnsanlara daha çok ihtiyaç duyulduğu günlere doğru gidiyoruz .Yaşadığımız ve hepimize barış huzur içinde yeterli yer olan dünyada Dünyanın sessiz kaldığı gözyaşı, şiddet ve yoksulluk nedeniyle bayram yapamayan birçok din kardeşimiz bulunmaktadır. Türkiye olarak, acı ve sıkıntıları devam eden bu din kardeşlerimize dostluk ve kardeşlik elimizi uzatmaya devam edeceğiz. Bayram sevincimizi, sıkıntı içinde olan kardeşlerimizle ve yakınlarımızla paylaşalım, birlik ve dayanışmamızı daha da kuvvetlendirelim.


.Avrupanın çeşitli yerlerinde yaşayan Zonguldak- Karaelmaslıların ismini taşıyan Avrupa Zonguldaklılar Derneği ‘nin Geleneksel hale getirdiği Bayramlaşmada bizlere Gönül veren birçok dostumuz hazır bulunurken , CDU Milletkili Oliver Wittke, Belediye Meclis üyesi İş adamı İlhan Bükrücü,Kemal Ulupınar , Dursun Döngel,eski Başkanlardan Hikmet Ulupınar tanınmış simalardan Gladbeck Belediye Meclis Üyesi Süleyman Koşar , Halil Üstündağ ,Taner Şatıroğlu ,Fatih Demircan ,Metin Aydın ve Bölgemizim Avrupadaki tek Ozanımız Sabri Yanaz,Hasan Miyanyedi,Cevdet Albay bir çok gelip gidenler arasında eski ve yeni Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretimize teşrif eden misafirler arasındaydı.
Bu münasebetle Gurbette yaşayan 500.000 den fazla Batı Karadenizli kardeşlerimizin yıllardır Devletin sessiz kaldığı Hava Ulaşım yani Havalimanı feryadına Ankaraya ulaşmayan Çığlıklarına artik acilen KULAK verilmesinide istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerlerimizle üyelerimizim,Türk halkının ve tüm İslâm âleminin bayramını tekrardan kutluyor ve tebrik ediyoruz .
Saygı ve Sevgilerimizi sunar nice birbirimizi hazmedebileceğimiz hoşgörü ve anlayış dolu günler temennilerimizle

Mehmet Karakulak
Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.