04.05.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Bin Euro’ya askerlik kanunu kabul edildi

Yurtdışında yüz binlerce vatandaşı etkileyen Askerlik Kanunu’ndaki değişikler Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.  Son üç hafta içerisinde yoğun bir şekilde tartışılan kanun tasarısı yurtdışındaki vatandaşların beklentisi doğrultusunda 38 yaş üstündekileri de kapsayacak şekilde yasalaştı.

Genel Kurul’da kabul edilen yasa maddelerine göre, yurt dışında oturma veya çalışma izniyle en az 3 yıl süreyle bulunan Türk vatandaşları, 6 bin Euro yerine bin Euro ödeyerek askerlik yapmış sayılacak. Bu kişiler, 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar durumlarını gösteren belgelerle birlikte konsolosluk aracılığıyla askerlik şubelerine başvuracak ve bin Euro’yu defaten ödeyecek.Dövizli askerlik hizmetinden yararlanmak üzere düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce başvuranlar da bin Euro ödeyecek.

Dövizle askerlik hizmetinden yararlanmak üzere 38 yaşının sonuna kadar başvuruda bulunmamış veya başvurdukları halde ödemelerini tamamlamadıkları için dövizle askerlik hizmeti kapsamından çıkarılan yükümlüler de bin Euro ödeyerek askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak.  Bu durumdaki kişilerin 31 Aralık 2017 tarihine kadar bu haktan yararlanabilecek. Daha önce fazladan ödeme yapanların fazladan yaptıkları ödemeler iade edilmeyecek.

AVRUPA ZONGULDAKLILAR DERNEĞİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.