08.04.2024 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Avrupa’da Kültür Elçisi Olma Yolunda

Ekmek parası kazanma hayalleriyle daha iyi bir yaşam seviyesi elde etmek için Gurbet yollarına düşen Karaelmas diyarımızın emekçi insanlarının yaklaşık 24 Yıl önce kurduğu Zonguldaklılar Derneği tam manasıyla başta Sosyal-Kültürel konular olmak üzere bir çok alanda öncülük vazifesi üstlenmektedir.


Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Karakulak ve yardımcısı Yusuf Karail ile Folklor sorumlusu olan Sedat Kutucu;Zonguldaklılar Derneği bünyesinde yıllar önce kurulan Müzik ve Folklor Eğitim çalışmaları kapsamında Folklor de 4 Eğitimci,Keman,Gitar Saz gibi Müzik dallarında 10 Eğitimci ile birlikte çalıştık ve çalışıyoruz.


Gurbetçilerin hazin bir öykülerini yaşıyoruz,ailelerinden koparılıp alınan çocukların dramlarını bizzat hissederek yaşadık ve yaşıyoruz,bu sahipsizliğe başkaldırarak elimizden gelen mucadeleyi verdik veriyoruz .

Avrupa’ya göçün başlangıcından bugüne öyle böyle 58 Yıl oldu,asıl mücadelemizin temel taşlarından birisi gelecekteki nesillerimizin çeşitli diğer kültürler arasında asimilasyona uğramaması için kalıcı ve etkili çalışmalar sergilemektir. Sıkıntılar,sorunlar,problemler,gittikce üst üste yığılırken çözümleri de zorlaşıyor,uye olsun olmasın bize intikal eden sorunların takibinde her yerde olmaya çalışırken bizlerde zaman zaman yorgun düşüyoruz,Karaelmas bölgesinden 500 binden fazla insanımız gurbette Avrupa ‘da,ikinci Nesil arasında binlerce Akademisyen,Yazar,Gazateci,Yerel ve Genel Siyasetçi,İşadamı, Eğitimci,Araştırmacı bulunuyor maalesef bu guruplardan topluma etkili faydası olan derneklerin kapılarını çalan yok dolayısıyla herşey tek taraf bekleniyor ve bu tek taraf beklentilerde bizleri çok çabuk yorup Sivil Toplum kuruluşlarında hizmet edenleri yıpratıyor.
Kömürün izinden 1960 lı yıllardan beri Almanya,Belçika, Hollanda gibi ülkelere gelen birinci Nesil tüm çektikleri Çile,Eziyet ve Izdıraplı hazin yaşamlarıyla artık sonbahar da rüzgarın ağaçlardan döktüğü Yapraklar misali kaybolmakta bıraktıkları İzler ortada iken arkadan gelen nesillerin bir sonrakine bırakacakları da o kadar önemliydi bir Toplumun sahibi gerek göç edip geldiği yaşadığı gerek doğduğu Devlettir.

Bizler Gönüllü olarak seçilip gönüllü olarak Avrupa Zonguldaklılar Derneği ismini taşıyan Kanunlar önünde tanınmış gereken tüm Şartları yerine getirmiş olan bir Sivil Toplum Kuruluşu Sıfatı adıyla faaliyet gösteren,bağımsız siyasetler üstü tarafsız ve objektif bir kuruluşuz.


Avrupa Zonguldaklılar Derneği eleştirilere açık eksikliklerin giderilmesinde her zaman herkesimin destek anlamında maddi manevi ve fikirlerine kapısı açık olan,aynı zamanda geçmişten günümüze tüm gurbetçilerimizin kültürlerinin yaşatmaları için Kurumsal çalışmaların 15 yıldır devam ettirildiği bir dernektir.


Kuruluşundan bu yana bünyemizdeki Derneğin kuruluşundan bugüne kurslara katılan Kız ve Erkek öğrenci sayısı 400 ‘ü geçti,bu Eğitim Çalışmasını seri şekilde devam ettiriyoruz lakin çevrede emsalini görmekte zorlanıyoruz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.