30.09.2021 - Hoşgeldiniz. Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi İnternet Sayfası.
porno videolar

Siyahı Beyazdan Ayrı Tutalım

Geçtiğimiz günlerde Almanya da faaliyet gösteren dünyaca ünlü bir Marka üreticisi ve şirketin sahibi Zonguldak’lı işadamı Yüksel Kafalı kardeşimiz yolculuğu esnadındaki gözlemlerini derneğin bir sosyal sayfasında güzel yorumladı.

Sayın Y.Kafalı yorumunda : ” Tekerlekli sandalye ye mahkum 25 insanımızın uçağa yetleştirilmesi ve indirilmesi gerçekten de tam 1,5 sürüyor bunu bizzat gözlerimle gördüm,bu insanlar bizim kardeşlerimiz büyüklerimiz bu duruma saygı duyup anlayış göstermek zorundayız, Zonguldak yolcu profili böyle “…gibi ifadeler kullanarak durumu çok net özetlemiştir.


SİYAHI BEYAZDAN AYIRALIM

Avrupa Zonguldaklılar Derneği başkanı Mehmet Karakulak geçtiğimiz günlerde Düsseldorf Zonguldak arası yolculuğu esnasında gözlemlerini kamuoyu ile paylaştı.

Sürekli son günlerde basında yer alan olumsuz paylaşımlara en doğru cevabı bizzat gözlemci olarak yolculuk yapıp derneğin WEB sitesinden yaptığı açıklama ile vermiş oldu ;
Artık rant için BEN değil Toplum adına BİZ olmalıyız topluma zarar verenleri ayırt etmeliyiz onlarada doğruları gerçekleri anlatmalıyız siyahı beyazdan ayırmak zorundayız” Haftalardır kasıtlı çarpıtılmış paylaşımlar yapılmakta kefil olan derneklerden bahsedilmekte yolcuların mağduriyetlerinden uçak şirketlerinin ve havalimanının hizmet kalitesinde eksikliğinden bahsedilmekte ve hatta yolculara eziyet yapıldığını saatlerce uçakta bekletildiğini, bagajların bırakıldığını yazanlar oluyor.

20 kg Bagaj 8 kg el, toplam 28 kg yük hakkı var yolcunun maalesef buna riayet edilmiyor yolcuların bir çoğu gizli saklı iki misli aılıkta bagajı uçağa alıyor dolasıyla uçak dolu olduğunda ya az yakıtla kalkış yapıyor yada bagajları geri bırakıyor.
Yıllardır Zonguldak havalimanı için mücadele ediyoruz bir çok uçak şirketinin buraya uçması için uğraşıyoruz, Samsun’lu bir işadamı Almanya da en büyük Türk Tur Seyehat Acentası ve Uçuş operatörü, Euostar sahipleri Nurettin Sarı ve Hikmet Keleşoğlu 25 yıldır piyasada güvenirlikleri ile tanınıyor Atlas Global’in Zonguldak’a uçmasını sağladılar tabiiki bu güzel gelişmede Zonguldak’lı Ayşe Mirza Mısırlı hanımefendi çok etken bir isimdir.

EUROSTAR BİZZAT YOLCULARLA BİREBİR İLGİLENDİĞİNE GÖZLERİMLE ŞAHİT OLDUM

Eutostar yetkilileri her seferinde yolcularla yakındsn birebir ilgilendiğini defalarca bizzat gözlemledim.
Uçak şirketleri hakkında yazılanlar ve İnsafsızca gurbetçimize ve bölgemize zarar verici asılsız artniyetli haberlerle güyam iyilik yapılmaya çalışılıyor,neymiş efendim 6 Saat yolcular uçakta bekletiliyormuş, Düsseldorf tan normal bir yolculuk Türkiye topraklarına ayak basıncaya kadar en hızlı şekilde 5 Saat sürüyor bagajları verdikten sonra 1 saati gişe kontrolü ve uçağa alınma süresi, ortalama 3 saati havada geçiyor sonrası da indiği alanda gümrük girişi işlemleri v.s.tabiiki zaman zaman istenmeyen teknik nedenlerden kaynaklanan, sezondaki yoğun trafikten dolayı gecikmeler her havayolunda ve havalimanlarında oluyor ama bunu çoğumuz duyamayız o ülkenin basını bölgesel çıkar mantığıyla yaklaşır lakin ama bu bölgemizde bir kısım medyanın aslını kaynağını gerçekliğini hiç araştırmadan,ajans ismi kullanıldığı için bazı arkadaşlar güvenilir haber olarak gazatelere yansıtıyor,halbuysa aynı ajanstaki şahıs kim olduğu belli.

ARTNİYETLİLERİ AYIRTIYORUZ

Altını çizerek belirtmeliyizki Zonguldak seferlerinin başlamasıyla başlatılan aleyhte haberler bizleri çok ciddi şekilde üzüyor, kimlerin artniyetli kimlerin artniyetsiz bu tür haberleri yaydığını da biĺiyoruz,bu tür karalamalar ve kasıtlı haberler aynı şekilde defalarca dah öncede yapılmıştır.

Su içtiği kuyuya zehir döken birlik beraberlikten gittikce uzaklaşan birbirinin hatasından kusurundan beslenen en yakın dostunun eksiğini açığını koz olarak kullanan toplum olmuşuz.BASIN HİZMETİ KAMU HİZMETİDİR

Basın bir nevi Kamu hizmeti yapmakta şayet topluma hizmette eksikliklerin giderilmesine yani kamu hizmeti konusunda siyaseti-devleti harekete geçirmeye yönelik haberler istisnadır,asla bunlara bir sözümüz olamaz zaten.

3 Ağustos ‘ta Atlas Global havayolunun Düsseldorf – Zonguldak seferinde canlı canlı bire-bir takip ettim.

Adeta gözlemci gibi Düsseldorf Zonguldak arası yolculuğumda,kabin ekibinin yolcu hizmeti, yer birim hizmetleri ve gişe hizmetlerini gözleyerek not aldım uçaktaki yolcularla birebir gecikmelerin detaylarına kadar konuştuk,uçağın Zonguldak havalimanına indiğinde gümrük memurlarının ve girişteki kontrol hızlılığı,yolcuların kısa sürede bagajlarını teslim almalarına kadar takip ettim” Engelli,yaşlı ve genci hepisi aynı konuya işaret ediyorlar,çok çabuk hızlıca evimize köyümüze ulaşabiliyoruz, gümrük peronundan geçişler 4 Gümrük memuru ile sağlanıyor bilet fiyatları hariç herşey mükemmel” ifadesini kullanırken yolcularla yaptığım konuşmalarda yolcuların ;” çabuk evimize ulaşıyoruz,normal bir süreçte bugün Almanya’da Saat 12 de evimizden çıkıp akşam Saat 19:40 gibi Türkiye’deki evimize ulaşıyoruz , cenazelerimize yetişmek için de çok kolaylıklar sağlanıyor yani uçuşların 12 ay devam etmesini fiyatların daha ekonomik olmasını istiyoruz” yönündeki taleplerini dile getirdiklerini ifade etti.

Karakulak yaptığı açıklamanın devamında başta 3 ilin valisi ve siyasetçileri olmak üzere pist sıkıntısının en kısa zamanda giderilmesi gerektiğini binlerce vatandaşın mağduriyetinin merkezinde ve özündeki sorun pist sorunudur. Yıllarca Pist uzatılmsındaki engelin” itiraz davası” sebeb olarak biliniyordu, artık bu sürecin aşıldığı sorun ortadan kalktığı ve pist uzama projesine mania kalmadığını biliyoruz,yakın zamanda Dernek adına Uçak Şirketi ve Operatör firma ile bazı görüşmeler yapacağız tüm eksiklikleri masaya yatırıp birlikte çözüm sürecine adımlar atmayı, gurbetçilerimizi doğru şekilde bigilendirmeyi hedefliyoruz. Gerek yurtdışı gerek iç hat yolcularımızın zaman zaman yaşadığı farklı farklı mağduriyetlerin önlenmesi için sebeblerini masaya yatıracağız.

Alternatif çarelerini konuşacağız,zira sürekli basında negatif yansımalar bu bölgenin havalimanı imajına ve uçuş trafiğine çok zarar veriyor, insanlarda yanlış bigilerden kaynaklanan tutarsız algılar ve önyargılar oluşuyor.

Kasıtlı servis edilen paylaşımları yapan Medya’ya tepkimizi artık etkili biçimde koymak durumundayız,zira yıllarca buranın teknik kapasitesinin geliştirilmesi için verilen mücadelede gayret ve emek sarfedilmiştir burada alınteri var.

Mevcut sıkıntıların en başında ve Kamuoyu tarafından bilinen “Pist Genişletme Projesi” ile pistin önündeki dağ’ın az bir kısmının alçaltılması geliyor.

Bununda çok zor olmaması gerekiyor , etrafımızdaki havalimanlarının birbirine yakınlığı ve yapılan yatırımları gözönünde bulundurduğumuzda net olarak kıyaslarsak bu sorunu devletimizin hemen çözeceğine inancımız sonsuzdur.
Bizler Uçak şirketleri ile Devlet kurumlarına en baştan üstüne basarak vurguladığımız aynen şu şekilde ; Pist uzatılsın ve genişletisin dolasıyla pist uzayınca dağın da bir kısmı alçalınca buraya orta gövdeli uçaklar Yurtdışı ve Yurtiçi hergün rahat iniş kalkış yapabilecekleri için ve doğal olarakta alternatif fiyatlar ekonomik düzeyde olacaktır.
Buraya uçan şirketlere sahip çıkmak yerine tam tersi yapılıyor,nerde 11 Mayıs ve 15 Haziran 2019 da ilk seferlerde Çaycuma da ön saflardakiler,nerede o gün şov yapan vitrin sevdalıları,poz verenler sözde destek verenler,niye Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nden rahatsız duyuluyor ?
Kendi bindiği dalı kesen toplum olmuşuz bunu yapanlar oturdukları yerden kasıtlı yapıyorlar,peki ellerine ne geçecek ?
Bu şirket bu Havalimanını 25 yıllığına devletten işletmesini zaten kiralamış 14 yıl devam edecekler,burada amaç şirketi savunmak korumak değil,havalimanını yönetmelikte yolcu ve yer hizmetlerinde eksiklikler varsa giderilmesi için girişimleriniz oluyor zaten.
Diğer Uçak şirketlerinin gözü Yerel basının tavırları ve yaklaşım konusunda üstümüze çevirili.
Örneğin geçtiğimiz günlerde “Zonguldak uçağına Yıldırım çarptı yolcular 6 Saat uçakta bekletildi” haberleri gibi tamamen aldatmaca yanıltıcı ve yanlış bilgilerle karalama girişimleri olduğu gibi.
Başta sabırlı üyelerimiz olmak üzere bizlere yıllardır destek veren Medya ‘ya bu süreçte yanımızda olan valilerimize,önümüzü açan siyasetçilerimize tekrar teşekkür ediyoruz.
Beklentimiz pistin uzaması ve Ereğli-Devrek-Çaycuma yolunun bir an önce bitirilmesidir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. 67 sevdalısı dedi ki:

    Herkes üstüne düşeni yaparsa bir Güç oluşur.
    Bu güç ciddiye alınır sırf eleştiri olsun diye klavye başından veya ekran başından sağa soka sataşmak iş değildir yıllardır Avrupa Zonguldaklıkar Derneği camiası bu gücün oluşması için birlik beraberlik çağrısı yapıyor lafları boş konuşmaları bırakalım.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.